Nael: Inspektorid kutsuvad röövpüüdjaid fotosessioonile (4)

Innustatuna eelmise nädala sündmustest, kus Sõrves püüti fotosilma sisse illegaalsed kalapüüdjad, otsustas inspektsioon välja kuulutada konkursi Saaremaa miss ja mister röövpüüdja valimiseks. Selleks kutsutakse kõiki röövpüüdjaid erinevatesse randadesse hilisõhtusele fotosessioonile.

“Röövpüüdjatest on meil äärmiselt palju räägitud, kuid millegipärast ei ole neid omapäraseid isendeid eriti pildistatud,” ütles inspektsiooni peainspektor Plekk Tung Raud.
“Meile teadaolevalt on Sõrves pildistatud röövpüüdjad esimesed, keda vabas looduses pildile püütud,” rääkis Raud. “Ohtralt on neid pildistatud vangistuses, loomaaedades ja kodustes aedikutes.”

Plekk Tung Raua sõnul on röövpüüdja äärmiselt tagasihoidlik loom, kes kuulub samasse seltsi pikanäpumeeste, varaste ja salaküttidega. “Inimeste lähenemisel püüab ta kiiresti lähima kivi taha varjuda ning tavaliselt kardab rahvarohkeid kohti,” tõi Raud välja.

Röövpüüdjal on tema sõnul üsna terane kuulmine ja haistmismeel ning seega ei ole kerge röövpüüdjale salaja ligi hiilida. Kui see mõnikord õnnestub, kasutab röövpüüdja evolutsiooni käigus suurepäraselt väljaarenenud mimikrit ning üritab võtta tavalise inimese kuju. Sel juhul eristab röövpüüdjat inimesest vaid väga terane inspektorisilm.

Põhiliselt kohtab röövpüüdjaid rannavetes, kohaliku tähtsusega jõgedel ja järvedel. Röövpüüdja toitub enamasti kalast, vähkidest. Röövpüüdja on kohalik loom. Samas on nende jälgi leitud ka Egiptusest ning Maroko põhjarannikult, nii et teadlased ei välista hetkel midagi.
Eesti kuulsaim loodushäälte salvestaja professor Kosmos on suutnud vaid ühel korral salvestada röövpüüdja laulu ning sedagi vaid kahesajameetriselt distantsilt. See teeb helikvaliteedi kehvakeseks ning seepärast ei usu salvestaja oma kõrvu, kuid talle tundub, et röövpüüdja laul meenutab “Õllepruulijat”.

Väljakuulutatud miss ja mister röövpüüdja konkursile loodavad inspektorid kokku saada enamiku kohalikest röövpüüdjatest. Mõningatel andmetel, võib Saaremaal pesitseda umbkaudu kolmkümmend röövpüüdjate pesakonda.
Ühtlasi palutakse kõigil röövpüüdjate omanikel konkursile tuua ka kodustes tingimustes hoitavad röövpüüdjad.
Võistluste ajaks võib röövpüüdja riietada vabalt valitud rõivastesse ning juuksed kaunistada lehviga.

Rannakülade elanikud ning veekogude ääres suvitajad on inspektsiooni plaanide pärast mures. Nimelt ei olevat inspektoritel avaliku ürituse korraldamise luba ning liigne välklampide sähvimine rikub öörahu.
Öörahu ise pole enda rikkumisest hetkel teadlik ning ei osanud Naelale sündmust kommenteerida. “Tundub hetkel rikkumata olevat,” märkis ta põgusalt. Küll aga mainis ta, et inimesed võiksid oma nina öörahu tegemistesse mitte toppida. “Kas te arvate, et on mõnus olla, kui kõik sinust kogu aeg räägivad?” küsis öörahu. “Ega ma mingi superstaar ole.”

Inspektor Plekk Tung Raud ennustab kauneima röövpüüdja valimistest suurt hittsündmust ning loodab salamisi, et sellest võib saada üks kohalikke turismimagneteid. Tema sõnul on meie sõprussaartelt juba kuulda olnud, et ollakse huvitatud ka oma röövpüüdjate siia saatmisest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)