Linna uue hõbesuveniiri sai esimesena Tatjana Lebedeva (6)

Linna uue hõbesuveniiri sai esimesena Tatjana Lebedeva

 

Lisaks muudele meenetele, mida külalistele jagada, on Kuressaare linnal nüüdsest olemas ka oma ehe. Linna sümbolit kandva medaljoniga hõbedast käeketi esimeseks omanikuks sai hiljuti Kuressaares oma majale nurgakivi pannud olümpiavõitja Tatjana Lebedeva.

“Käekette on linna meeneks tellitud sel aastal esmakordselt,” kinnitas Kuressaare linnavalitsuse ametnik Liana Kaasik.
Hõbedane käekett ja medaljon on valmistatud Sporrongis. Keti küljes asuvat medaljoni kaunistab Kuressaare linna vapilt tuntud kotkas, kes hoiab küünte vahel linti tähtedega I.P.E.V. (esitähed Johannese evangeeliumi esimesest lausest: “In principe erat verbum” – alguses oli sõna).

Kingituse maksumus on 289 krooni. Kaasiku sõnul teeb otsuse kingituse valikul linna kantselei koos linnapeaga.
Kaasik lisas, et linnal on mitmesuguseid kingitusi, mida kasutatakse vastavalt vajadusele. Nii näiteks on Kuressaare linna meeneteks palju lihtsaid väikseid reklaamkinke: linna vapiga pastapliiatsid, võtmehoidjad, kohvikruusid.

Palju on külalistele kingitud raamatuid: Anti Kuusi fotoalbumeid, “Tervitusi Kuressaarest”, “Tule saartele”, “Saare maakonna rahvarõivad” jms. Juubilaridele on aga näiteks kingitud Sporrongis valmistatud rinna- ja lipsunõelu. Üritustel on kingitud ka näiteks käpikuid ja kadakast meetõstmise pulki.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 65 korda, sh täna 1)