Marihuaanamüüjad olid kohtu all (2)

Eile olid Kuressaares kohtu all kaks noormeest ja neiu, kes tänavuse aasta veebruarini olid Kuressaares müünud suures koguses narkootilisi aineid.

Süüdistuse järgi müüsid 20-aastased Einar ja Kadi ning 17-aastane nooruk Kuressaares narkootilisi aineid eelmise aasta lõpust 2009. aasta veebruarini. Noored suitsetasid kanepit ise ning müüsid seda edasi oma tuttavatele, teenides vaheltkasu. Kadi müüs narkootilist ainet ka alaealistele. 

Prokurör Svetlana Maripuu nõudis eile kohtus Einarile ja Kadile karistuseks kuue aasta pikkust vangistust ja alaealisele noormehele nelja aasta pikkust vangistust. Kõik karistused kuuluvad vähendamisele kolmandiku võrra, kuna kohtualused olid nõus asja arutama lühimenetluse korras.

“Ma ei taha midagi õigustada, sest aega ei saa tagasi keerata,” kõlasid eile kohtusaalis kahetseva noormehe sõnad, kes oli tõsiselt kohkunud aastatest, mida prokurör nõudis. See noormees ja ka teised kohtualused kinnitasid, et on end muutnud ega soovi oma elu vangistuses veeta.

Kõik kohtualused tunnistasid end süüdi. Narkoainete suurtes kogustes käitlemise eest võib karistada 3–15-aastase vanglakaristusega. Uimasti alaealisele andmise eest näeb karistusseadustik ette kuni viieaastase vangistuse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)