Lugeja kiri: Terelimpsti!

Käisin teil siin jälle külas, laupäeval, rattata. Seekord proovisin kepikõndi ja põhjus oli lihtne – teil oli ju külas tädi Maiu Välbe, kes käib Saaremaal rääkimas turvalisest liiklemisest. Kuni veel jalakäijatelt kiivrit ei nõuta, saan ka mina liigelda, sest pole ju nii suuri kiivreid!

Kui eelmisel aastal oli ilmaga nii, et minu kollane välimus hirmutas vihma, siis seekord polnud te unustanud ilma õigel ajal tellida, alles õhtupoole vedas pilvelina üle taeva ja sadas kohe mõnuga.

Muudatusi oli päevakavas küll – pidin minagi palju varem tulema hakkama, algas ju tänavu see suur võistluspäev tervelt tunni võrra varem! Seepärast jõudis mõni laps kohale üsna uniselt ja vajas enne võistlema asumist väikest ergutavat kõdi ning tuju läks heaks alles tätoka saamise järel.

Rruiiiiiiik, kui tore oli jälle kohtuda vanade tuttavatega: minu suur sõber Madis tutvustas jälle uut ratast – käikude ja ketivahetajaga. Punase rattaga, millel limpsi paigutamise korv ees, sõitis nüüd Madise noorem õde Kristiine.
Tädi Marina tegi lendavate taldrikute lennutamise võistluse. Oi, kui tublid kõik võistlejad olid! Mina võtsin ka osa – tädi Ülle leidis mulle kiivri, mis nats küll väike oli, aga reeglid on reeglid.

Kuna seekord toimus kogu võistluspäev lasteaia hoovis, siis said lapsed ühisstardi asemel kõik isikliku aja peale sõita ja võistlused võtsid palju aega. Nii võiski juhtuda, et mõni pisipiiga oli auhinna saamise ajaks viidud juba lõunauinakut tegema…
Vigursõidu tublisid märkisid üles ja auhindasid kõiki tädi Kerle ja tädi Maire. Selgus, et ajad järjest paranevad, mis annab tunnistust sellest, et lapsed lähevad järjest osavamaks.

Beebid olid enamasti uued, tore ju! Kaua sa ikka seal kärus konutada tahad, ikka ratastele – olgu siis rattaid all kaks, kolm või neli.
Lasteaias sai laua taga ka puzzlesid kokku panna, Otto ema võttis asjalikult aega ja jagas pärast paaridele auhindu. Pidid ikka keerulised pildid olema, ajad olid sinna viie minuti kanti.

Sai jällegi autoratast veeretada – seekord polnud see mööda sirget teed, liiguti hoopis ringrajal.
Kõige aktiivsemalt võttis sellel korral perepäevast osa Kastheinade perekond. Kringli söömisega jätkati nende juures Kastani tänaval.
Tädi Maiu kiusas liiklusteemaliste testidega igas vanuses lapsi ega lasknud ka lapsevanemaid teadmisi näitamata ära. Parematele loositi palju auhindu välja ja kõik osalejad said kingituse.

Limpa

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)