Arendaja kavandab Muratsi poolsaarele elamurajooni (7)

Tallinna kinnisvarafirma OÜ Biladre kavandab Muratsi poolsaarele ligemale 50 elamuga elurajooni rajamist.

Kaarma valla ehituse peaspetsialist Peeter Arikas ütles Oma Saarele, et arendaja soov on ehitada piirkonnas välja umbes 50 hoonet, millest osa on ühepereelamud ja osa üüritavad suvemajad. Samuti on arendajal plaanis luua haldusfirma, kes hakkab väljaarendatud piirkonnas tegelema vee- ja heitveemajandusega, haljastusega, teedehooldusega jpm.

Sepamaa lahe ja Muratsi lahe vahelise sääre peal asuva tulevase elamurajooni pindala on 70 ha, millest 25 ha jääb puhkealaks ja 45 ha on elamumaa.
OÜ Biladre esindaja Toomas Uibo sõnul on firma eesmärk kooskõlas valla ja ümberkaudse kogukonna plaaniga luua Muratsi poolsaare tippu üks väga mõistlik elamupiirkond. “Soovime, et sinna tekiks üks väga rohelise mõtteviisiga, Lääne-Eesti iseärasusi silmas pidav mõnus keskkond looduse keskel,” rääkis Uibo.

Ehkki Biladre esitas Kaarma vallale avalduse detailplaneeringu algatamiseks kevadel, on selle menetlemine jäänud üldplaneeringu menetluses puhkenud vaidluste tõttu toppama.

Uibo sõnul tekkis neil vastuolu Kaarma valla üldplaneeringu koostajaga, kelle ettepanek on kehtestada elamukrundi suuruseks piirkonnas vähemalt üks hektar. “Meie soovime, et minimaalne krundi suurus algaks 0,5 hektarist, meie nägemise järgi võiks enamik krunte olla 0,75 ha,” rääkis Uibo.

Praegu pole selge, kui suureks Muratsi krundid lõplikult kujunevad. Toomas Uibo hinnangul sõltub ehitustegevuse algus elamurajoonis Eestis valitsevast majandusseisust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)