Kuressaare Ametikool alustab Upal rekkajuhtide koolitamist (4)

Kuressaare Ametikool alustab Upal rekkajuhtide koolitamist

UUS JA VINGE: Ametikooli õpetaja Toomas Kivi näitab autotehnikute töökoda, kus põhimõtteliselt oleks võimalik teha isegi autode tehnilist ülevaatust.

Kuressaare ametikooli Upa õppekompleksis hakkab Euroopa struktuurfondide toel valmis saama 20 miljonit krooni maksev töökodade hoone renoveerimise projekt. Kooli haldusdirektor Avo Kereme hinnangul peaks nii ehitus kui ka sisustus saama selliseks, et niipea seal enam kulutusi teha vaja ei ole.

Kokku oli Upa töökodade hoone renoveerimise projekti maht 21 miljonit krooni, kuid praeguses seisus jääb selle maksumus Kereme sõnul alla 20 miljoni krooni. Selle raha eest saab kool juurde 250 m2 õppepinda, renoveeriti kanalisatsioon ja õpetajate tööruumid.

Lisaks rekonstrueeriti asfaltplats ja õppesõiduväljak ning kogu kompleks saab peale uue katuse. Koos õppetingimuste parandamisega investeeriti ka turvalisusse, sest kui varem kasutati Upa platse hoolega rallitamiseks, siis nüüd on õppesõiduplats aiaga ümbritsetud.

1984. aastal valminud kunagise kutsekooli õppepolügooni hoone on tundmatuseni muutunud. Kui algselt olid seal Kereme sõnul garaažid, tehnohoolderuumid ning traktori- ja kombainikuurid, siis nüüd on oma korralikud töökojad Upal nii viimistlejatel, autotehnikutel kui ka elektroonikutel. Umbkaudu pool projekti maksumusest – 10 miljonit krooni – läheb sisseseadetele. Ainuüksi autoremondi töökojas on hanke järgi tööpinke ja muud vajalikku muretsetud poole miljoni krooni eest ning seal on põhimõtteliselt võimalik läbi viia sõidukite tehnilist ülevaatust.

Elektroonikud hakkavad aga õppima pööningust väljaehitatud ruumis, kus tingimused ja keskkond on analoogsed elektroonikatööstusele.
“Raha, mille oleme soojustusse investeerinud linna õppekompleksis, on ennast ära tasunud, kommunaalkulud on jäänud tunduvalt väiksemaks,” ütles Kereme.

Nii viiakse ka Upal osa hoonest üle õhkkütte peale, ülejäänud osas pannakse aga suurt rõhku just soojustusele. Ametikoolis peetakse väga oluliseks ka paindlikku ruumikasutust – et vajadusel oleks võimalik koolitada erinevate alade töömehi. Kereme tõi näiteks tänavuse vastuvõtu autotehnikute erialale, kus ühe plaanitud grupi asemel alustab hoopis kaks gruppi.

Samuti kavatsetakse elavdada autojuhtide koolitust, senisele A- ja B- kategooriale lisandub tänavu C- ja E-kategooria lubade saamise võimalus.
Kuressaare ametikooli Upa töökodade renoveerimise projekti peatöövõtja on EBC Ehitus. Kokku peaks algaval õppeaastal ametikoolis õppima umbes tuhat noort.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 117 korda, sh täna 1)