Kuhu minna

Neljapäev, 27. august

KINO
Diva kl 18.30 Harry Potter ja segavereline prints. Pilet 50.–

ÜRITUS
Kuressaare rand kl 17 algusega Tivoli tuur. Sissepääs tasuta. Atraktsioonide hinnad: üksikpiletid – 40.–, 6 piletit – 200.–, 10 piletit – 300.–

TANTS
Diva DJ K. Lillimägi. Südaööni sissepääs tasuta.
Kodulinna lokaal kl 23 disko. Sissepääs tasuta.
Veski trahter kl 20 Saarte Pärimuskultuuri programm.

SPORT
Saaremaa orienteerumisneljapäevak. Start kl 16–18.30.

Reede, 28. august

KINO
Diva kl 19. 15 Ettepanek. Romantiline komöödia. Pilet 50.–

ÜRITUS
Salme Rannapark kl 22 süüdatakse muinastulede öö mälestuslõke.
Kõljala külaplats kl 20 suvelõpupidu koos Toomas Anniga. Kohapeal avatud puhvet. Pilet 50.–
Kuressaare rand kl 17 algusega Tivoli tuur. Sissepääs tasuta. Atraktsioonide hinnad: üksikpiletid – 40.–, 6 piletit – 200.–, 10 piletit – 300.–

KONTSERT
Kuressaare lossi kapiitlisaal Suvised flöödikontserdid Saaremaal. Kl 18 esineb Liis Lulla, klaveril Katre Roolaht. Kavas J. S. Bach, E. Eller, Fr. Chopin, K. Fukushima jt. Olete oodatud! Pilet 50.–/ 25.–
Salme kultuurimaja kl 20 ansambel Terminaatori salvestustuuri eksklusiivkontsert, soojendab Rockhouse. Uksed avatakse kl 20, bändid kl 21. Pilet 75.– eelmüügis.

TANTS
Diva DJ Peeter Kukk. Pilet 75.–, südaööni sissepääs 50.– Kl 22–23 netiflaieriga tasuta sissepääs.
Privilege kõigile suve sünnipäevalastele sissepääs tasuta. DJ Kallaste.
Lucifer suvelõpupidu. DJ Kristjan Lillimägi.
Veski trahter kl 20 rahvuslik elav muusika.

SPORT
Salme staadion Viiase kl 18 Isade-poegade jalgpallimatš.
Torgu staadion Saare maakonna meistrivõistlused jalgpallis. Kl 19 Torgu vs. Kaarma VC.


Ürituse eelteade

September toob verekeskuse taas Saaremaale!
Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskus kutsub saarlasi pärast suve esimestele doonoripäevadele.

Doonoripäevad toimuvad: teisipäeval, 1. septembril kl 13–18 Kuressaare kultuurikeskuses; kolmapäeval, 2. septembril kl 8–12 ja 13–16 Kuressaare kultuurikeskuses; neljapäeval, 3. septembril kl 9–12 Orissaare spordihoones.

Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskusel on rõõm taas Saaremaale tulla, sest siinsete inimeste heasüdamlikkus on haiglate patsientide abistamiseks aidanud koguda sadu ja sadu liitreid verd. Ka viimasel doonoripäeval maikuus käis palju abivalmis inimesi – 129 vereloovutust ja 37 doonorile oli see elus esmakordne taoline kogemus.

Eesti haiglate patsiendid vajavad doonoriverd iga päev, sest verd ei ole võimalik tööstuslikult toota, selle ainus allikas on teine inimene. Verd loovutades on sul võimalus aidata paljusid eluohtlikus seisundis inimesi. Doonorivere toel on võimalik teha ka paljusid plaanilisi operatsioone, mida muidu ei saaks suure verekaotuse riski tõttu sooritada.

Doonoripäevale tulekuks tuleb varuda umbes 45 minutit, millest vereloovutus võtab 5 kuni 10 minutit ning ülejäänud aeg kulub ankeedi täitmisele, meditsiinilisele läbivaatusele ja väikesele puhkusele pärast vereandmist.

Vereandmine on valutu ja ohutu protseduur, mille käigus võetakse doonorilt 450 ml verd – see on kõigest 8% kogu täiskasvanud inimese verest, mis taastub keskmiselt 72 tunni jooksul. Viimasest vereandmisest peab olema möödunud meestel 60 päeva ja naistel 90 päeva. Kui sulle on tehtud nõelravi, tätoveerimisi või nahaaugustamisi, saad verd loovutada 6 kuu möödumisel.

Vereloovutusele tulles võta palun kaasa pildi ja isikukoodiga isikut tõendav dokument.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)