Nael: Suitsuandur päästis kümme elu ja võttis ühe (1)

Möödunud nädal läheb ajalukku erakordse rekordi poolest, sest kõigest kahe päeva jooksul suutis kohalik suitsuandur päästa teadaolevalt kümne inimese elu. Andur päästis ka 298 prussakat, 4 kassi ja kahe perekonna jagu rotte.

Suitsuanduri kangelasteod said alguse teisipäeva õhtul, kui Kohalik Mees keset kõige tihedamat liiklust Kauba tänaval ootamatult teed ületama asus. Õnneks oli läheneva auto roolis suitsuandur, kes tõenäoliselt surmava kokkupõrke vältimiseks pidureid tallas ning sõiduki peatuma sundis.

Järgmisena sattus suitsuanduri teele viinakuradi küüsis olev keskealine härrasmees. Pärast kiskjalikku heitlust viinakuradiga õnnestus suitsuanduril mees viimase haardest vabastada, päästes sellega mehe varajastest maksahaigustest ning kindlast surmast.
Maapiirkonnas päästis suitsuandur kahe inimese elu, kelle majja kurikuulus Rässa lõkats tungida üritas. Suitsuandur meelitas lõkatsi enda peale ning väänas sellel paljakäsi nina kukla taha.

Suuremat avalikku tähelepanu pälvis aktsioon Kuressaare kesklinnas, kus suitsuandurit nähti kohalikule mehele kunstlikku hingamist tegemas. Tunnistajate sõnul oli õnnetu inimene komistanud ja murdnud vasaku kõrvaluu. Suitsuandur ei peljanud abi anda ning sidus kõrvahaava žgutiga kinni ja pani kõrva lahasesse.

Otsekohe helistas suitsuandur kiirabisse, kuid pidi hirmsal moel pettuma. “Need Pärnus asuvad kiirabi juhtimiskeskuse töötajad on juhmardid, ei tea nemad Saaremaa aadressidest mitte midagi,” kirus suitsuandur. “Ma ütlesin, et saatke kiirabi endise Edu poe juurde. Tema küsib, et mis aadress seal on! Kust ma tean, mis aadress see on, Edu pood on Edu pood, noh.”
Kiirabis kõne vastu võtnud korrapidaja lükkas suitsuanduri väited ümber.

“Tõepoolest, sel päeval kell 14.37 helistas meile Kuressaarest keegi,” tunnistas kõnekeskuse tädi. “Kuid meil ei olnud võimalik helistajat ega tema öeldut tuvastada. Kõik, mis telefonist kostis, oli vaid vali piiksumine.”
Kohaliku suitsuanduri kangelastegudest räägitakse legende, kuid targu jäetakse märkimata tema ohvrite loend. Tõepoolest, kümnele päästetud elule tuleb juurde lisada üks anduri poolt hukutatud ning kaks püsivate tervisekahjustustega inimest, kes anduri häält kuuldes hulluks läksid.

Kadunukese sugulane professor Kosmos kirjeldas õõvastavat juhtumit, kuidas suitsuandur tema lähikondlase halastamatult mõrvas. Suitsuandur ootas tema sõnul oma hetke halastamatu kannatlikkusega.
“Ühel hetkel, kui minu sugulane tuppa astus, vuhises miski läbi õhu. Sugulane vaatas üles, kuid see talle saatuslikuks saigi,” kirjeldas Kosmos, nutt kurgus. Vuhinale järgnes halastamatu veretöö.

Pärast seda suitsuandur põgenes sündmuskohalt. Kohaliku konstaabli sõnul põgenes suitsuandur isalt varastatud autoga, ehkki tal ei olnud volitust ega vastava kategooria juhtimisõigust. Enne suurt tagaajamist varastas suitsuandur maapoest kaks kasti viina, millest üks hiljem šampoonikastiks osutus.

Kas koletu elajas pärast tabamist ka kautsjoni vastu vabadusse pääseb, nagu siinmail kombeks, selgub homme.
Naela toimetus kutsub elanikke üles ülimale ettevaatlikkusele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)