Hollandi fotograaf pildistas Euroopa keskpunkti

Hollandi fotograaf pildistas Euroopa keskpunkti

JAHIB KESKPUNKTE: Otto näitus ei tule ainult piltidest, kus on kujutatud keskpunktide tähised. Pildistades keskpunkte erinevate nurkade alt, tekitab ta hiljem arvutis omalaadse foto, mille peal on kindlasti ka kohalik neiu, peas missikroon.

Fotograaf Harry Otto koostab fotonäitust Euroopa keskpunktidest, seetõttu viibis ta neljapäeval Kärla vallas Mõnnuste külas. Just seal paikneb Euroopa keskpunkt, kui võtta arvesse ka kõik Mandri-Euroopast kaugel asuvad saared ning Venemaa kuni Uuraliteni.

“Mul oli ainult see üks punkt veel puudu,” ütles hollandlasest fotograaf Oma Saarele. Tema sõnul on keskpunkte Leedus kolm ning Ukrainas, Valgevenes, Ungaris, Slovakkias, Saksamaal ja Eestis üks. “Keskpunkte on nii mitu, kuna on erinevad võimalused, kuidas neid määrata.”

Kummaline on tema arust aga see, et kõik keskpunktid on Ida-Euroopas. “Pärast mõningast uurimist ma avastasin, et selliseid keskpunkte on rohkem, ja ma otsustasin nendega midagi erilist ette võtta,” rääkis mees oma idee sünnist.

Nüüd kavatseb ta fotodest panna kokku näituse, mida kavatseb eksponeerida 2011. aastal ka Tallinnas, mis on samal aastal Euroopa kultuuripealinn.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 65 korda, sh täna 1)