TTÜ Kuressaare kolledžisse on läbi aegade suurim tung

Eilse seisuga soovib oma haridusteed tänavu jätkata Tallinna tehnikaülikooli Kuressaare kolledžis 133 inimest, mis on koolijuht Anne Keerbergi kinnitusel läbi aegade suurim arv.

Keerberg täpsustas, et tegelikult on sisseastujaid küll mõnevõrra vähem, sest mõned noored on teinud avalduse nii riigieelarvelisele kui ka tasulisele õppekohale.

Keerbergi sõnul on kõige rohkem soovijaid turismi-toitlustuskorralduse erialale – 20 kohale oli avaldusi eilseks laekunud 44. “Väga hea konkurss oli elektroonsete süsteemide erialale: seal on kümme riigieelarvelist kohta ja avaldusi oli esitatud 22,” märkis Keerberg, lisades, et eelmistel aastatel on huvi selle eriala vastu olnud tunduvalt väiksem.

Palju tahtjaid on ka kolledži uuele erialale, väikelaevaehitusse – 25 kohale on laekunud 33 avaldust. “Avalduse esitajate seas on noori, kes on just gümnaasiumi lõpetanud, inimesi, kes juba töötavad, ja ka neid, kes on lõpetanud tehnikaülikooli või mereakadeemia mõnel muul erialal,” rääkis kolledži juht, mainides, et on ka paar poissi, kes tulid eelmisel aastal elektroonikaerialale selle teadmisega, et võtavad üldaineid, aga tegelikult on nende huvi hoopis väikelaevaehitus. “Nii et väga kirju seltskond.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 10 korda, sh täna 1)