Tivoli kauples Kuressaares platsi hinda kolm korda alla (1)

Tivoli kauples Kuressaares platsi hinda kolm korda alla

Tivoli tuur Rakveres.

Tivolituuri korraldaja Lauri Viikna teatas Kuressaare linnavalitsusele, et kui ta neljaks päevaks platsi tasuta kasutada ei saa, siis lõbustusparki Kuressaarde ei too. Linnavalitsus alandas platsi hinda ning tivoli jõuab siiski saarele.

Viikna soovis platsimaksust vabastamist juba suve hakul linnavalitsusele saadetud kirjas. Linnavalitsus otsustas siis, et linnuse taga asuvat maa-ala tasuta kasutada ei anta. Nn tivoliplatsi täisrent oleks nelja päeva eest ligi 17 000 krooni.

Uuesti arutas linnavalitsus Viikna platsimaksust vabastamise palvet eile ja otsustas taas, et ei saa tivolituuri korraldajale vastu tulla. Küll aga on linnavalitsuse pressiteates öeldud, et Tivoli Tuur 2009 korraldajatele tehti hinnaalandust.

“Sooviga kaasa aidata suviste meelelahutusürituste mitmekesistamisele Kuressaare linnas küsitakse Leif Rahvusvahelise Meelelahutuse OÜ-lt platsikasutuse eest kolm korda vähem raha,” öeldakse teates.
“See raha linnavalitsust just õnnelikuks ei tee, kuid mingid kulud linnal ju ikkagi tekivad ja päris tasuta ei saa me Tivoli tuuri platsile lubada,” sõnas abilinnapea Kalle Koov.

Saarel on lisakulutused

Lauri Viikna põhjendas platsimaksust vabastamise taotlemist asjaoluga, et Kures-saarde tulemine läheb parvlaevaga ülesõidu tõttu niigi 30 000 krooni võrra kallimaks kui teiste linnade külastamine.
Lisaks küsis linn esialgu platsi eest 17 000 krooni, mis on võrreldes teiste linnadega palju kallim ning Viikna hinnangul õigustamata. “Miks me peaksime sinna tulema, kui saame mujal palju odavamalt hakkama?” küsis ta.

“Näiteks Haapsalus maksame platsi eest 1600 krooni, Pärnus ei maksnud midagi, Tallinnas ei maksnud midagi, Rakveres ei maksnud midagi,” tõi ta välja. Just siin käimise kalliduse tõttu ei ole Tivoli paaril aastal Kuressaarde jõudnud.

Platsi uue hinna ehk 5000 krooni kohta ütles Viikna, et see hind ei ole vastuvõetav, aga Tivoli tuur tuleb Kuressaarde sellegipoolest. “Mulle on Saaremaalt lapsed ja noored nii palju kirjutanud ja küsinud, miks tivolit ei tule, mul ei ole südant neile ära öelda,” rääkis Viikna.

Eile lükkas linnavalitsus edasi Tivoli Tuurile avaliku ürituse loa andmise, kuna Leif Rahvusvahelise Meelelahutuse OÜ taotlusel puudusid veel mõned kooskõlastused. “Kohe, kui kooskõlastused olemas, saab linnavalitsus järgmise nädala istungil loa heaks kiita ja Tivoli Tuur 2009 võib alata,” teatab linnavalitsus.
Tivoli tuur on Kuressaares järgmisest neljapäevast pühapäevani.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 497 korda, sh täna 1)