Sotsiaaltöötajad pelgavad sügist (2)

Kuigi praeguseks ei ole toimetulekutoetuse saajate hulk valdades suurenenud, prognoosivad sotsiaaltöötajad, et sügisel tuleb toetuse tahtjaid juurde, kuna siis hakkavad lõppema esimese koondamislainega töökoha kaotanute maksed töötukassast.

“Ma otse kardan sügist, praegu on maainimestel ikkagi aiasaadused ning võimalus teha ka hooajatöid,” ütles Muhu sotsiaalkeskuse juhataja Triin Valk, lisades, et toetuste tahtjate suurema hulga puhul võib vald ka raskustesse sattuda, kuna riigi eraldatud rahasummad on tunduvalt väiksemad.

Praegu toimetulekutoetuse saajate arv tõusnud ei ole, kinnitati ka Kihelkonna, Kaarma ja Valjala vallast. Kõigis neis kolmes vallas on keskeltläbi kümme peret, kes toimetulekuks valla abi vajavad.
Kaarma valla sotsiaaltöö vanemspetsialisti Ervin Raudsiki sõnul on Kaarma valdki riigilt raha juurde küsinud, sest isegi praeguste mahtude juures ei tuleks olemasolevate summadega aasta lõpuni välja.

Et pilt sügisel palju hullemaks võib minna, näitab Raudsiki kinnitusel juba praegu ühekordsete toetuste küsijate arvu kasv.
“Toetust küsivad inimesed, kes on tööta jäänud, üksikvanemad, miinimumpalga saajad; eks inimestel on ka laenud peal ja nad ei tule enam välja,” rääkis ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)