Odav võib ühel päeval osutuda kalliks (3)

Odav võib ühel päeval osutuda kalliks

 

Ehitusturul on palav. Kuna erasektor on tööandjana jäänud nadiks, siis käib tugev rebimine riigihangete pärast. Üsna sageli on kuulda, et saarlastest ehitajatele on tugevat konkurentsi pakkumas pealinna poisid, kes teevad odavamaid pakkumisi.

Riigihangete seadus nõuab aga oma. Neil, kes väidetavalt odavaid pakkumisi tagasi lükkavad, on raske oma otsuseid põhjendada. Risk tööde teostamine edasikaebamise tõttu löögi alla seada, on reaalne. Eriti siis, kui mängus on projektirahad.

Kuivastu sadama ooteala laiendustööde osas on juba jama käes. Vaatamata tellija ja ehitusjärelevalve märkustele jätkati praaktööd. Varem mitmeid hankeotsuseid vaidlustanud firma esindaja on muutunud kidakeelseks.

Kas ehitustööd suudetakse tähtajaks lõpetada? Üks kuu sadama ehituse graafikust mahajäämist enne sügist pole just meeldiv olukord. Spekuleeriks teemal, et kas Leisi vallal tõesti vedas, et protsessija oma kaebusega hiljaks jäi?

Kas siit oleks õppida ka nendel riigiametnikel, kes peavad vaidlustatud hanketulemustele oma hinnangu andma. Igakord ei pruugi aga odav hind tähendada seda, et töö alati kõige paremini tehtud saab.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)