Laanet valmis riigikogust linnapea kohale asuma (19)

Laanet valmis riigikogust linnapea kohale asuma

SIHIB VALIMISVÕITU: Eile Saaremaa golfikeskuses toimunud pressibriifingu järel proovis Kalle Laanet ka golfipalli auku ajada.

Keskerakond, kes viimastel valimistel on Kuressaares jäänud Reformierakonna ja IRL varju, demonstreeris eile, et vähemalt Kuressaares minnakse oktoobris toimuvatel kohalikel valimistel täispangale.

Selle tõestuseks käidi välja veksel, et erakonna linnapeakandidaadiks on riigikogulane ja endine siseminister Kalle Laanet, kes ei hakka pelgalt häältekogujaks.

“Kui inimesed arvavad, et mina olen vääriline linnapea, siis ma ei saa öelda, et ei, ma ei tule,” kinnitas Kalle Laanet eile, et juhul kui Keskerakond võidab valimised ning tema saab nimekirjas enim hääli, on ta valmis loobuma riigikogulase kohast linnapea ameti kasuks.

2005. aasta kohalikel valimistel Kuressaares vaid 42 häält kogunud Laaneti otsusele avaldas eile toetust ka kohalik Keskerakonna noortekogu.
Seni on oma linnapeakandidaadid Kuressaares avalikustanud Reformierakond ja IRL, kelle esipersoonid on vastavalt siis Urve Tiidus ja Toomas Takkis.

E-linnapea on võimalik

Riigikogulane Laanet ei ole siiski Keskerakonna ainuke kandidaat linnapea kohale.
Varem oli juba välja hõigatud Priit Heinsoo ning lubati ka kolmandat kandidaati. Viimase kandidaadi kohta ütles Laanet, et miks ei võiks Kuressaarel olla näiteks e-linnapea.

Laanet märkis, et võttes eeskujuks Kuressaare praeguse meeri Urve Tiiduse, kes propageerib kaugtööd ja innovatsiooni, võiks tema arvates Kuressaaret juhtida ka kusagil mujal sama suurt omavalitsust ohjav poliitik.
Selle avaldusega tegi vägisi muiet tagasi hoidnud Laanet vihje palju kriitikat saanud Kuressaare linnavalitsuse otsusele, mille kohaselt töötas linna pressiesindajana inimene, kes viibis enamiku ajast Tallinnas ning töötas samaaegselt Pirita linnaosavalitsuses avalike suhete korraldajana.

Saaremaa loodetakse katta

Saaremaa keskerakondlasi juhtiv Laanet ütles, et erakonna lõplikud valimisnimekirjad ei ole veel valmis, kuid Saare maakonnas loodetakse välja minna rohkemates omavalitsustes kui eelmistel valimistel. 2005. a ei olnud Keskerakonnal oma nimekirja neljas omavalitsuses.
Samuti ei ole Keskerakond Laaneti kinnitusel praegu veel arutanud persoone, kes võiksid olla võimalikud omavalitsusjuhtide kandidaadid.

Küll aga võis Saaremaa golfikeskuses kogunenud seltskonna järgi aimu saada, et mitmes kohalikus omavalitsuses jahitakse juhtpositsiooni kas või koalitsiooni loomise kaudu.
Nii näiteks viibis eile kohal ka Eestimaa Rahvaliitu kuuluv kauaaegne Orissaare vallavanem Raimu Aardam.

Keskerakonna juhatuse liige ja riigikogu aseesimees Jüri Ratas ütles, et Keskerakonna programmis pööratakse palju tähelepanu sotsiaalse turvalisuse loomisele ning kindlasti tuleks suurendada omavalitsuste tulubaasi.

Samuti märkis Ratas, et maapiirkondades tuleb säilitada alushariduse andmine. Ta lausus ka, et kõne alla tuleb omavalitsuste ühendamine, kuna see on paratamatus, kuid muidugi ei saa seda teha sunniviisiliselt.
“Olgem ausad, see ei ole 10 aasta jooksul kuhugi viinud,” sõnas Ratas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)