Viis tärni teevad Pädaste mõisast harulduse nii Eestis kui lähiriikides

Viis tärni teevad Pädaste mõisast harulduse nii Eestis kui lähiriikides

TUNNUSTUS: Pädaste mõisa viie tärni saamise puhul õnnitlema tulnud Eesti tipprestoranide omanik Dmitri Demjanov avaldas lootust, et ka Pädaste kokad jõuavad üsna pea maailma parimate kokkade võistlusele Bocus D’Or. Kingitust võtavad vastu mõisaomanikud Imre Sooäär ja Martin Breuer.

13 tegutsemisaasta järel viie tärni vääriliseks tunnistatud Pädaste mõis on Eestis – ega leidu niisugust Rootsis, Soomes, Lätis, Leeduski – ainus väljaspool suuri linnu asuv nii kõrge klassiga hotell.

Pädaste mõisa üks omanikest Imre Sooäär kasutas pühapäevasel tseremoonial Pädaste kohta korduvalt väljendit “pärapõrgu”. Oma Saarele kinnitas Sooäär, et säärane väljend on tema jaoks positiivse maiguga. “Inimene näeb nii palju vaeva, et siia sõita, ning saab siin erilise kontrasti osaliseks,” sõnas Sooäär.

Eesti hotellide ja restoranide liidu (EHRL) juures riiklikult kinnitatud nõuete täitmist jälgiva komisjoni esimees Anne Samlik kinnitas, et mingit hinnaalandust Pädastele ei tehtud. Senise kolme viietärnihotelliga võrreldes tõi Samlik esile just Pädaste asukohta ning aurat. Tärnide tunnistus kehtib kolm aastat.

Imre Sooääre kinnitusel on nende hotellis alati seatud latikõrgus, et pakkuda viiele tärnile vastavat teenust. Ametliku klassifikatsiooni pole seni siiski taotletud. “Pidasime seda selliseks edevuseks,” muigas Sooäär, kuid tunnistas siiski, et tärnide olemasolu aitab hotelli inimestele paremini pakkuda ning turustada. Seda enam et Põhjamaades ja Baltikumis kehtib ühtne tärnisüsteem.

Tärnid on Sooääre sõnul ka maailmas arvestatav näitaja, kuna nende järgi saab küll regiooniti pisut erinevalt, kuid siiski üsna täpselt määratleda, mis tingimused klienti ees ootavad.

Muhu valla poolt tervitusi edastanud vallavanem Tiit Peedu parafraseeris kuulsat ütlust: “Tänane sündmus ei ole suur samm inimkonna jaoks, kuid kindlasti suur samm Pädaste, Muhu, Saare maakonna ja kogu Eesti jaoks.”
Peale Pädaste on Eestis veel kolm viietärnihotelli – Tallinnas asuvad Schlössle, Telegraaf ja Kolm Õde.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)