Viimased neli aastat omavalitsustele edukad

Viimased neli aastat omavalitsustele edukad

 

Laupäevases lehes alustasime väikese ülevaatega kohalike omavalitsuste tegemistest viimasel neljal aastal. Jätkame teemaga täna ja veel edaspidigi.

Kaido Kaasik, Valjala vallavanem:
“Meil on hästi läinud. Oleme valmis saanud rahvamaja, lasteaia ja koolimaja. Ka külaseltside majad PRIA toetuste abil. On paranenud kõigi avalike teenuste pakkumine.
Munitsipaalteedega tegime nii, et pindasime ära, aga kahjuks lükkuvad mustkattetööd edasi. Tänu hindade alanemisele oleme veeprojekti töid saanud teha kavandatust rohkem.

Keskasulas saab ka elektrijuhtmestik maa alla, aleviku keskele projekteerib maanteeamet ringristmiku. Valjala maalinnal on puhkekohad valminud, skatepark avati hiljuti, mereäärseid alasid saime valla omandisse.
Need on tähtsamad asjad, aga oluline on ka see, et volikogus on olnud väga töine ja rahulik õhkkond.”

Mihkel Undrest, Torgu vallavolikogu esimees:
“Aastad on olnud sellised, millega ise jään rahule. Loomulikult annab rahvas oma hinde valimistel. Tagasilöök oli kooli sulgemine, see ei sõltunud aga enam volikogu tahtest. Õnneks oleme koolimajja tegutsema saanud ettevõtlikud naised. Seal on korralik toitlustuskoht, majutus, saal.

Kui rääkida veel positiivsetest asjadest, siis oleme meie esimese Saaremaa vallana oma kruusateed mustkatte alla saanud. Mäletan seda, et kaheksa aastat tagasi lõppes asfalt Viieristil. Kui me oktoobris ka peaksime siit laua tagant lahkuma, siis selleks ajaks on makstud ka kõik laenud, võlgu me järglastele ei päranda. Kindlasti oli meie jaoks positiivne Läti-laevaliin ja loodame, et majanduse paranedes käivitub ka see uuesti.”

Jüri Linde, Pöide vallavanem:
“Pöide valla kohta ütlen seda, et meil on jätkuvalt hästi läinud. Koolimaja remont on tehtud, osa teid on mustkatte all, teisi on parandatud. On ka mitmeid projekte, mis jäid ellu viimata selle tõttu, et rahastamistaotlustele vastati eitavalt. Need olid Pöide kiriku ja endise kauplusemaja renoveerimine. Selle maja ostsime Pöide piirkonna inimestele ühistegevuspaiga rajamiseks. Aga vald töötab nende projektidega muidugi edasi.

Kõrkvere külasadam sai korda, tänavavalgustus on viimase nelja aasta töö. Mina töötan vallavanemana kolmandat aastat, aga meil ei olnud ümberlükkavat võimuvahetust. Et volikogu tööperiood viidi nelja aasta peale, on aidanud kaasa stabiilsuse kasvule. Kiired vahetused ei pruugi alati head olla. Valitsuses ja volikogus on õhkkond töine.”

Tõnu Hütt, Pihtla vallavanem:
“Oleme töötanud ikka jõudumööda. Suurim meie vallas on kindlasti veeprojekt. Oleme korrastanud koolimaja, ka lasteaed ja algkool said kokku pandud. Veel sel aastal tuleb sinna uus mustkattega tee. Kui rääkida teedest, siis neid on olnud võimalik parandada, sest eelmistel aastatel anti riigi poolt üsna normaalselt raha.

Uued ruumid sai Pihtla raamatukogu, ka Sandla raamatukogu kolib uutesse ruumidesse. Eks midagi on luhta ka läinud, näiteks ei ole veel õnnestunud raha saada Kõljala lasteaia hoonesse teenustemaja ehitamiseks.
Volikogus on rahulik. Meil on seal viie erakonna esindajad, aga ükski kord pole keegi erakondlikku poliitikat ajanud, aetud on ikka Pihtla valla asju.”

Raimu Aardam, Orissaare vallavanem:
“Meie suurimad saavutused on muidugi spordihoone, siis muusikakooli ja lasteaia hoonete rekonstrueerimine ning veevärgiprojekt Tagaveres ja Orissaares. Olulised on Kavandi seltsimaja korrastamine, teede ehitus ja osaliselt mustakatte alla viimine. Ka Maasilinna projekti elluviimine on meie jaoks tähtis.

Poliitilise õhkkonna kohta ütlen, et seda pole. Tehakse tööd valla heaks. Seltsingud on viimastel aastatel palju tugevamaks saanud.”

Vilmar Rei, Laimjala vallavanem:
“Meie rahva jaoks on kõige olulisem, et avasime oma kruusakarjääri. Töö oli aastatepikkune, aga kandis vilja. Oleme saanud teid parandada, osa neist on ka mustkatte alla viidud. Kahtla kooli mänguväljak sai valmis, rahvamaja saal remonditud. Kui rääkida seltsidest, siis jahimeeste selts on ikka kõvasti arenenud, saame oma maja lõplikult valmis.

Kolm mereäärset maatükki on valla omandisse tulnud. Audla ja Laimjala küla said uued reoveepuhastid. Vald sai transpordi korraldamiseks oma bussi, see aitab meil mitmeid probleeme lahendada. Nii et oleme tööd teinud ja meil on hästi läinud.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)