Riigi poolt ära unustatud

Riigi poolt ära unustatud

 

Ka Saare maakonna kauneim kodu sai vabariigi presidendilt autasu. Talu, mis asub riigi poolt unustusse jäetud maanurgas, kus pole isegi veel tänaseks elektrit majja saadud. Peremees ja perenaine, mõlemad pensionipõlve pidavad riigiametnikud, on olukorraga leppinud. On elekter või pole, hool ja tahe oma kodu paremaks muuta sellest ei sõltu.

Paar aastakümmet oma talus rassinud peremees teab, et kodukaunistamine on neil juba pikaajaline traditsioon. Tõeline kodusoojus tekib perenaise sõnul siis, kui järglased sellesse koju tulla tahavad. Hoolas perenaine on kahtlemata iga kodu alustala.

Toimetusel tekkis küsimus, et kui kaugele see niinimetatud elektrita kodude projekt siis jõudnud on. Või on ka see rahapuudusel kusagile kapinurka tolmuma jäänud? Kui on, siis tekib juba järgmine küsimus. Kas see on tõesti koht, kust kokkuhoidmiseks kärpida?

Aeg ju liigub ja auväärt inimesed ootavad. Et saaks nautida seda, mida nemad peavad luksuseks, aga enamik meist iseenesest mõistetavaks. Millal sellest probleemist minevikus rääkida saab, ei tea 21. sajandi esimese kümnendi lõpus veel mitte keegi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)