Muinsuskaitse selts sai Sääre kordoni

Sääre piirivalvekordon läks neljapäeval sõlmitud notariaalakti alusel siseministeeriumi haldusalast Saaremaa muinsuskaitse seltsile.

Lepingust tulenevalt on muinsuskaitse seltsil õigus kasutada kordoni ehitisi, eksponeerida kinnistul asuvaid muinsuskaitseobjekte ning tutvustada avalikkusele Saaremaad ja merelist ekspositsiooni.
Samuti võimaldab hoonestaja MTÜ-l Saaremaa Linnuklubi kasutada hooneis olevaid ruume linnuvaatlusteks ja linnuhaigla pidamiseks.
“Linnuhaigla jaoks saavad nad kasutada kordoni kõrval asuvaid korraliku katusega telliskivihooneid,” täpsustas Saaremaa muinsuskaitse seltsi esimees Tõnu Veldre.

Ekspositsiooni koostamisel on muinsuskaitse seltsi koostööpartneriks Saaremaa merekultuuri selts. Veldre sõnul sätitakse mereline ekspositsioon üles praegusesse saunamajja.
Näituseruumide kordategemiseks ja ekspositsiooni koostamiseks loodab muinsuskaitse selts toetust saada LEADER-programmist. Sellekohane projekt on esitatud.

“Raha taotlesime riiulite ja vitriinide jaoks. Praegu saame külalistele näidata ajalootuba, kus on samuti väärtuslikke eksponaate.
Valmistume järgmiseks hooajaks. Maikuus tahame uue ekspositsiooni külalistele avada. Kui piirivalvelt võtmed kätte saame, siis võimaldame huvilistel peatselt kogu kompleksiga tutvuda,” teavitas Veldre.
Tema sõnul korrastavad seltsi liikmed juba praegu enam kui nelja hektari suurust territooriumi. Põhitöö on heinaniitmine.

Juba praegu on muinsuskaitse seltsil umbes viissada korralikku eksponaati, mida võiks huviliste jaoks näituseruumidesse välja panna.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)