Marjuline kadus kodumetsas

Marjuline kadus kodumetsas

TOIMETUSED JÄID POOLELI: Eile päeval olid koduõuel Evet ootamas nii tema korjatud õunad kui ka tema hoolitsusega harjunud loomad.

Laupäeval kadus Valjala vallas metsa marjule läinud 33-aastane naine, keda ei ole vaatamata mitu päeva kestnud otsingutele ikka veel suudetud leida.

“Ärme täna mustikale lähme,” ütles ema Monika oma tütrele, kes laupäeva päeval kodus õunahunniku juures askeldas. Tragi tütar Eve otsustas aga ikkagi oma armastatud metsas ühe tiiru teha. Muretsema hakkas ema siis, kui tütar õhtul pimedas koju ei tulnud.

Kaasa oli Eve võtnud kollase ämbri ja veel kaks väiksemat roosat anumat.
Peas oli naisel punaselilleline rätik, seljas tumepunane jope ja jalas pikad mustad püksid ning kummisaapad. Kui keegi sellele kirjeldusele vastavat naist näeb, palub politsei sellest teada anda numbril 110.

“Ta on aastaid kogu aeg seal metsas käinud ja alati siis tagasi tulnud, kui pimedaks läheb,” ütles tütre eest hoolitsev ema Monika, selgitades, et kuigi igapäevaelus vajab Eve abi, siis metsas armastab ta üksi käia ning on sealt ikka täis ämbritega tagasi tulnud. Kõik moosid ja hoidised ongi tema korjatud metsaandidest tehtud. Lähedal asuvat metsa tundis Eve väga hästi. 

“Tragi tüdruk jah, kogu aeg peab midagi tegema,” rääkis ema oma tütre tegutsemisest, mis siiski alati oma koduaia piires toimub. Ema jutu järgi Eve teiste inimestega eriti suhelda ei taha ning eelistab ema, venna või õe seltsi.
“Ta lihtsalt ei räägi palju ja kuuleb kehvasti,” selgitas ema, kes kardab, et Eve teda otsivaid inimesi pelgab, ning kuigi ta ema hõigetele on omamoodi vastanudki, siis võõraid ta kardab.

“Mina ei tea, mis juhtus,” ohkas ema ja pühkis silmanurgast pisara. Lootust annab kodus ootavale emale siiski see, et tütar metsas hätta ei jää ja tõsist tervisehäda tal ka kallal ei ole.
“Poeg läks mul teistega koos otsima, ise otsisin alguses,” rääkis ema Monika, lisades, et praegu peab ta siiski targemaks, et keegi Evet kodus ootab.

Seda, et tütar metsa eksis, ema eriti uskuda ei taha. Tema arvates võis ta pigem kukkuda ja viga saada. “Paar aastat tagasi olid metsas suured roopad, mis traktor teinud,” meenutas ema ainsat korda, kui tütar metsa kauemaks oli jäänud ja teda otsima tuli minna. Tookord oli Eve aga lihtsalt pikema tiiruga tulnud, et jalgu traktoriroobastes mitte märjaks teha.
“Ta on metsade tüdruk,” kinnitas ema. See teadmine, et tütrele metsas olla ja käia meeldib ning ta sealt alati ka toidupoolist leiab, annab alust ka loota, et Eve veel tervelt koju tuleb.

“Ma olen tänulik vallale, politseile, oma külale ja naaberkülale ning kõikidele teistele, kes tulid mulle appi tütart otsima,” lisas Monika.
Eve otsingud on kestnud kolm päeva. Lisaks politseile otsivad teda vallavalitsuse töötajad, Kaitseliit ja vabatahtlikud. Otsijad on läbi kamminud terve metsa Väkrast kuni Koigini. Pühapäeval kontrolliti põllud üle helikopteriga, kuid asjata. Eile lehe trükkimineku ajal Eve otsingud veel kestsid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)