Kuressaare koolipoisid hakkavad Upal tööd õppima

Saaremaa ühisgümnaasiumi (SÜG) ja Kuressaare vanalinna kooli 4.–9. klassi poisid hakkavad tööõpetuse tundides käima Upal ametikooli õppetööklassis.

SÜG-i poiste õppetöökoda, kus õppisid töötegemist ka vanalinna kooli poisid, on täielikult amortiseerunud ning tunnistatud tervisekaitsenõuetele mittevastavaks.

Tervisekaitsetalitus tegi linnale juba 2004. aastal ettekirjutuse ruumide kapitaalremondiks koos kütte- ja elektrisüsteemi väljavahetamise, küllaldase võimsusega ventilatsioonisüsteemi väljaehitamise, nõuetekohase valgustuse ja soojaveevarustuse paigaldamise ning amortiseerunud töövahendite väljavahetamisega.

Seetõttu pidas linnavalitsus läbirääkimisi Kuressaare ametikooliga, kes on valmis andma ühe puidutöö suunitlusega sisustatud 16-kohalise õppetööklassi koos vajalike abiruumidega nädalas 40 tunniks Kuressaare koolipoiste käsutusse.

Linn sõlmib ametikooliga vastava lepingu ning võtab tööõpetuse tundide läbiviimiseks endale rahalise kohustuse kuni 200 000 krooni aastas aastateks 2010–2012. Raha kulub 90-m2 õppetöökoja ja riietusruumi ülalpidamiskulude katmiseks. Sellele lisandub transpordi maksumus. Kava kohaselt tuleb igal õppepäeval teha Kuressaare–Upa liinil 6 edasi-tagasi sõitu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)