Ratsutamise karikavõistlused lõppenud

Ratsutamise karikavõistlused lõppenud

PARIM SAARLANE: parim saarlane Liina Vaher ja tema hobune Vandaal.

8.–9. augustil toimus Hiiumaal Linnumäe ratsakeskuses Kärdla ratsupäevade raames Eesti saarte karikavõistluste finaaletapp, kus selgitati põnevas võistluses saarte parimad ratsutajad.

Päeva esimene finaalsõit oli kõige madalamate takistustega parkuur, mille kõrguseks 80 cm. Ainsa saarlasena võttis sellest sõidust osa Kertu Leesmaa võistlusratsul Roy. Paar tegi ilusa vigadeta sõidu, millega saavutas tubli teise koha.

Kuna finaalvõistlusel on üldises karikaarvestuses saadavad punktid suuremad, siis selle hea sõiduga tõusis Kertu lõppkokkuvõttes Saarte karikavõistluste arvestuses parima saarlasena neljandaks, kaotades viimasele poodiumikohale vaid napi kolme punktiga ning jättes seljataha meie teised medalilootused Jaagup Kallase ja Annika Maripuu.

Karikasarja finaalide ajaks oli saarlaste meeskond jäänud erinevatel põhjustel sedavõrd hõredaks, et teises finaalis 95 cm kõrguste takistustega ei olnud stardinimekirjas ühtegi meie võistlejat, mistõttu punktilisa ei tulnud. Parim saarlane selles arvestuses oli kokkuvõttes Urmas Kruusmägi 10. kohal.

Karikavõistluste kolmandas ja ühtlasi viimases finaalis oli takistuste kõrguseks 115 cm. Selle sõidu suhtes olid
saarlaste lootused kõrged, sest enne lõppvõistlust olid saare neiud Martina Rihkrand ja Liina Vaher asunud sarja juhtima, jättes vaid ühepunktilise vahega kolmandaks parima hiidlase Maris Suusteri. Kuna vahed olid imeväikesed siis oli üldvõitjat pea võimatu ennustada.

Martina alustas hobusel Land Boy sõitu hästi. Kõik toimis ja takistused ületati kindlalt, kuni viimase hüppeni kus tuli leppida mahaajamise ja nelja karistuspunktiga. Tulemuseks sõidu arvestuses tubli neljas koht. Liina Vaheril toimis aga koostöö hobusega veel paremini ning sõit lõpetati vigadeta.

Nüüd oli meie töö tehtud, jäi vaid oodata Maris Suusteri etteastet. Pöidlad peos, ootas saarlaste fännklubi naabersaare värske meistri sooritust. Puhas sõit ja päeva kiireim aeg.
Sellega oli saarte suvekarika ülipõneva põhisõidu lõppjärjestus välja mängitud: 1. Maris Suuster (Hiiumaa); 2. Liina Vaher (Saaremaa) ja 3. Martina Rihkrand (Saaremaa).

Õnnitlused karikavõitjatele ja tänud kõikidele fännidele ja toetajatele, kelle abita ei oleks võimalik sellist võistlussarja korraldada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)