Noorpaarid ei taha abielluda maavalitsuse saalis (11)

Saare maavanem Toomas Kasemaa pakkus hiljuti välja, et Kuressaares võiks abiellujate ruumiprobleemi üheks lahenduseks olla maavalitsuse suure saali kasutamine, kuid noorpaarid ei ole sellest huvitatud.

Teadupärast on saarlaste tavapärane abiellumiskoht Kuressaare raekoda kahel nädalal kuus reserveeritud linnavolikogule ning maavalitsuse perekonnaseisuameti ruumi mahub vaid käputäis inimesi.
Saare maavalitsuse registrite- ja infotehnoloogia talituse juhataja Avo Levisto sõnul on pruutpaaridele maavalitsuse saali võimalust pakutud, kuid kinni pole sellest keegi hakanud.

Levisto tõdes, et maavalitsuse saal ei ole tõepoolest kõige parem koht abiellumistalituse läbiviimiseks, seda mitmel erineval põhjusel. Näiteks tõi ta selle, et maavalitsuses ei ole fotograafil võimalik pruutpaari korralikult pildistada.

Samuti on maja ikkagi ametiasutus, mis on laupäeviti suletud.
Levisto lisas, et maavalitsuse pakutud abielude sõlmimise ruumi, kus Nõukogude ajal asus muide täitevkomitee esimehe auto garaaž, saaksid edukalt kasutada väiksemad seltskonnad.

Ette on tulnud ka, et raekoja saalis ei saa volikogu istungi tõttu abielu registreerimist toimetada ning siis on pruutpaar ja külalised pidanud leppima pisikese ruumiga maavalitsuse tagaõues.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 117 korda, sh täna 1)