Maavalitsust häirib Ruhnu perearsti alkoholilembus (29)

Saare maavalitsus tunneb muret Ruhnu perearsti Reet Adamsoni väidetava alkoholilembuse pärast, mis kriitilistes olukordades võib abivajajatele kaasa tuua traagilisi tagajärgi.

“Kui nii vastutusrikast ametit pidaval inimesel on selline probleem, siis võib juhtuda, et vajalikul hetkel ei ole ta suuteline vajalikku abi andma,” ütles Oma Saarele maavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Inna Kask.
Usaldusväärne info perearsti viinalembusest laekus maavalitsusele sel suvel, kuid ühtegi fikseeritud juhtumit, kus perearst oleks jätnud alkoholijoobe tõttu arstiabi andmata, maavalitsusel teada ei ole.

Reet Adamson ise kinnitas Oma Saarele, et tal ei ole probleeme alkoholiga ega ole ta seda ka kunagi patsientide vastuvõtu ajal pruukinud. “Huvitav küll, mulle ei ole keegi isegi ekspertiisi teinud, kuidas seda saab öelda,” lausus perearst. “Kui see nii oleks, siis oleks ju kõik abi andmata,” lisas ta.
Inna Kask tõdes, et maavalitsus saab purjutava meditsiinitöötajaga midagi ette võtta vaid juhul, kui patsient on saanud ebakvaliteetset arstiabi või on sellest hoopis ilma jäänud.

Olukorras, kus tohter pole ametlikult teinud ühtegi apsakat ja patsient ei ole jäänud vajaliku arstiabita, ei võimalda seadused perearsti välja vahetada, selgitas osakonnajuhataja. “Sisuliselt ei saanud me teha midagi muud, kui informeerimise sotsiaalministeeriumi ja tervishoiuametit, ja see on kõik,” lausus Kask, kelle sõnul on sarnaseid probleeme perearstidega ette tulnud ka mujal Eestis.

Inna Kase hinnangul peaks riigil olema probleemide ennetamiseks siiski võimalus sekkuda. Seda enam et Ruhnu taolises eraldatud kohas peab inimestel olema meditsiiniabi osas turvatunne.
Ruhnu vallavolikogu esimees Vello Kümmel ütles, et tema on algusest peale olnud Reet Adamsoni perearstiks saamise vastu.

“Alkoholiprobleem on tal olnud ja see tal jääb. Inimene on nii vana juba, et sellest enam lahti ei saa,” lausus Kümmel. “See on tõsine probleem ja ausalt öelda täiesti õigesti üles tõstetud küsimus,” lisas ta.
Kümmel tuletas meelde juhtumit, kui mõni aasta tagasi sõideti Ruhnus autoga ühele tütarlapsele otsa.
“Siis käitus perearst vastu igasugust arstieetikat. Purjus oli, ütleme nii,” viitas Kümmel, kelle sõnul on Ruhnus avalik saladus, et Reet Adamson on alkohoolik.

Kunagist avariis vigastada saanud tütarlapse juhtumit kommenteerides väitis Reet Adamson, et tütarlaps olevat ise napsine olnud, sellele viidanud ka temaga ühes olnud sõprade ja sõbrannade juurest leitud terve hunnik siniseid džinnipurke.
Adamsoni hinnangul on tema joomises süüdistamise taga järjekordne kompromiteerimissoov, nagu seda Ruhnu saarel ikka ja jälle ette tuleb.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 59 korda, sh täna 1)