Saare maakond sai PRIA-lt ligi 9 miljonit krooni (1)

Juuli lõpus eraldas Põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet (PRIA) maapiirkondade elukeskkonda parandavate ja külaelu edendavate projektide elluviimiseks toetusi ligi 214 miljonit krooni. Saare maakonda tuli sellest summast ligi 9 miljonit krooni.

Ühtekokku sai PRIA toetust 16 Saare maakonna projekti summas 8 974 807 krooni. Üks suuremaid meie maakonna toetatud projekte on Jööri külamuuseumi meierei, suitsusauna ja varjualuse ehitamine. Kõnealust projekti toetas PRIA 879 643 krooniga.
Jööri külamuuseumi juhataja Sulev Peäske ütles Oma Saarele, et PRIA otsus oli meeldiv üllatus. “Me ei lootnudki, et kõik need objektid – meierei, suitsusaun ja muuseumi varjualune – saavad rahastatud,” lausus Peäske.

Rääkides projekti kirjutamisest, märkis küla muuseumi juhataja, et ega see just lihtne töö olnud. “Projekti kirjutamisega alustasime juba varakevadel, kõrvalist abi ei kasutanud ja see valmis meil meeskonnatööna,” kirjeldas ta. “Vigu tuli ikka palju sisse, millele PRIA spetsialistid kohe ka tähelepanu juhtisid. Kuid lõppkokkuvõttes lahenes kõik õnnelikult.”
Peagi valmivas meiereis kavatseb Jööri muuseum külastajatele tutvustada Valjala piimanduse ajalugu, varjualune on aga vajalik tööriistade hoidmiseks.

Küsimusele, millal võiks kõik kolm objekti valmis olla, vastas Peäske: “Tahaks loota, et veel selle aasta sees, sest väga tore oleks näiteks jõule meie vastvalminud suitsusaunas tähistada. Kuna majandusolukord on aga väga keeruline, siis kindlat tähtaega ma nimetada ei söanda.”
Sulev Peäske lisas, et ettepanekud ehitajatele on tehtud ja praeguseks on sõelale jäänud kolm pakkumist.


Suuremad Saare maakonda laekunud PRIA toetused

– Vätta poolsaare seltsimaja renoveerimine – 938 796 krooni
– Kärla tervisespordikompleksi ehitamine – 933 576 krooni
– Võhma küla seltsimaja (end koolimaja) ehitustööd – 907 352 krooni
– Laoküla laululava, tantsupõranda ja parkla ehitamine – 897 686 krooni
– Toetus Jööri külamuuseumile – 879 643 krooni
– Kiratsi küla külamaja ehitamine – 833 751 krooni
– Leedri küla küüni ehitamine – 642 700 krooni

Allikas: PRIA

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)