Katarina Jee takerdus Kura regatil kalavõrkudesse (2)

Katarina Jee takerdus Kura regatil kalavõrkudesse

 

Kura lahe regatil võistlev Katarina Jee (fotol) kaotas kolmandal etapil liidripositsiooni, sest jäi ligi tunniks ajaks märgistamata kalavõrkudesse kinni. Võrgud segasid sõitu ka eelmisel aastal, mil Katarina Jee regati võitis.

“Väga palju rikkus ära, see võib siin otsustavaks saada,” ütles jahtkapten Mart Tamm tõenäoliselt salavõrkudesse kinnijäämise kohta. Võrgud olid tihedalt kiilu ja vindi ümber kinni ning nendest jahi lahtipääsemine röövis võistlejatelt 50 minutit väärtuslikku aega.

Tamm märkis, et võisteldes oli see neil neljas kord salavõrkudesse takerduda, kuid tavaliselt on neist suuremate probleemideta vabanetud. Seekord tuli aga purjed alla lasta, ankrusse jääda ning mees vette lasta, kes võrke lõhkuma asus.

“See oli valus, sest siis oli just tuul. Hävisime võistluse mõttes,” ütles Tamm, kelle sõnul pole sellise asja peale kellelegi ka protesti avaldada. “On võimalik ignoreerida sellist regatti,” märkis kapten, kes sama jahiga eelmisel aastal sama regati võitis. Lõplikult vabaneti võrkudest alles sadamas, kus ühel meeskonnaliikmel tuli taas sukelduda. Kahjustusi jaht vahejuhtumi tõttu ei saanud.

Nii põhjalikult võrku jäämise põhjuseks arvas jahtkapten madalad veed. “Siin on see probleem, et on üsna madalad veed. Kui Eestis on võrgud meres, on need põhjas. Siin on vett 2–5 meetrit. Meie süvis on kaks meetrit ja korjab selle väga kergesti üles.”
Võistluste start ja finiš olid Nidas ning halb juhtum leidis aset Venemaa poole peal.

Kura regatt on ühtlasi ka Leedu meistrivõistlused. Katarina Jee peal purjetab seal kuus saarlast: Mart Tamm, Alari Akermann, Jaan Akermann, Peter Šaraškin, Märten Vaikmaa ja Margus Merilo. Pühapäeval alanud võistlustel võitis Katarina Jee 1. sõidu nii oma grupis kui ka absoluutarvestuses. Teine etapp aga tühistati, sest kohtunikud panid märgi vale koha peale.
“Me võtsime koordinaatide järgi õige märgi, aga seal seda ei olnud,” ütles jahi kapten. “Juhtub igasugu asju.”

3. etapil jäädi võrkudesse kinni ning pärast kolme sõitu oli Katarina Jeel 6 punkti, ta jagas 2.–3. kohta. Pärast eilset etappi sõidetakse viimane laupäeval. “Kõik on võimalik,” arvas Tamm.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 40 korda, sh täna 1)