Golfiväljaku aktsiatele ei tulnud ühtki ostupakkumist (1)

Kuressaare linnavalitsuse omandis olevate AS-i Saaremaa Golf aktsiate enampakkumine nurjus, kuna pakkumiste tegemise lõpptähtajaks, kolmapäeva pärastlõunaks, polnud laekunud ühtegi ostusoovi.

Kuressaare abilinnapea Kalle Koov nentis, et kuigi golfiväljaku aktsiate ostuhuvilisi näis jaguvat, ei laekunud määratud tähtajaks ühtegi pakkumist. “Täna (so eile – toim) hommikul koos olnud komisjon langetas otsuse tunnistada golfiväljaku aktsiate enampakkumine nurjunuks,” rääkis Koov.

Mis konkreetsemalt nurjumise põhjuseks oli, on tema sõnul praegu veel raske öelda. “Võib-olla oli põhjuseks aktsiate liialt kõrge alghind, võib-olla enampakkumise halb ajastus, sest praegusel ajal on inimeste mõtted peamiselt puhkusega seotud, või midagi muud.”

Mis edasi saab, seda hakkab linnavalitsus tõenäoliselt arutama juba oma järgmisel istungil eeloleval teisipäeval. Abilinnapea kinnitusel on võimalusi mitmeid: müük võib toimuda otsustuskorras, mis tähendab, et kui huviline siiski välja ilmub, müüakse aktsiad varem seatud tingimustel, kuid välistatud pole ka alghinna langetamine või siis golfiväljaku aktsiate võõrandamise edasilükkamine.

Vastavasisulised konkreetsed ettepanekud kavatseb linnavalitsus volikogule kinnitamiseks esitada augusti lõpus.
Juuli alguses kuulutas Kuressaare linnavalitsus välja kirjaliku enampakkumise 536-le AS-i Saaremaa Golf aktsiale. Ettevõtte koguaktsiakapitalist moodustab see 62,91% ja ühe aktsia nimiväärtus on 25 000 krooni. Enampakkumise alghind oli 24 800 000 krooni.

2008. aasta augustis valminud 18 rajaga Kuressaare golfiväljakusse on omanikud investeerinud 64,2 miljonit krooni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)