Vastukaja: "Maakonna uus bussigraafik põhjustab segadust ja nurinat" (8)

Oma Saar, 4. august
internetikommentaarid

Kats
Õnneks või õnnetuseks olen “reisijateveos” aastaid töötanud, kuid sellist kardinaalset liinide muudatust kogen küll esimest korda. Kui isegi inimesel, kes on süsteemis sees, võtab uutest liinidest arusaamine otsaesise märjaks, kuidas siis seda veel reisijatele selgitada? Praegusel ajal, kui inimestel on niigi majanduslikult ning emotsionaalselt raske, on vaja veel ikka seda kruvikest keerata.

Neid muutusi kavandati ette mitu-mitu kuud, kuid elluviimiseks anti napilt 6 päeva?! Liinisuunad olid ajalehes kirjas, aga kus olid lahti kirjutatud liinid koos ajatabeli ja kilomeetritega? Mida ütleb KURESSAARE–VALJALA LIIN, kui ei ole juures läbitavaid peatusi!? Mina näen, et asjad peaksid ikka muutuma uuenduste käigus lihtsamaks, mitte keerulisemaks.

xtz.
Nagu alati uute asjadega – nurinat kui palju. Aeg läheb edasi ja küll asi paika loksub. Inimestel tuleb ennast ikka harjutada ka sellega, et ei ole kogu aeg nii, nagu alati on olnud. Pealegi oli selge, et senine liinivõrk on ajast ja arust. Oma piirkonna graafiku kohta pean küll ütlema, et see on just tehtud linnas tööl ja koolis käivaid inimesi arvestades – hommikul jõuab kenasti kooli ja tööle ning õhtul jälle tagasi. Seda aga ongi praegusel ajal eeskätt vaja.

M…..
GoBus sõidab ju Saare maakonnas juba aastaid. Kui alustas, võttis üle Neomobile liinid, ja kõik toimis. Kahjuks tänane aeg on selline, et kõiki liine enam käigus hoida ei saanud, maavalitsusel, kes sõidud tellib ja doteerib, ei ole raha. Kõik on arusaadav! Aga… nii palju segadust, nii palju puudujääke selles uuringus!!!

Kuidas võivad mingid mandriinimesed teada, kust kuhu inimesed sõidavad? Praegu on tehtud ka sellised liinid, mida kunagi ammu sõitis Saaremaa Autobaas… On seal külades, nt Turjal, üldse neid inimesi, kes bussiga sõidavad E–L hommikuti? Kas keegi teab? Suured bussid seisavad maakohtades! Kes neid seal valvab?

Kuidas talvel liikuma saavad, kui teed täis tuisanud ja külm on? Uued bussid peaksid ikka liikuma ja raha teenima, mitte päeva läbi seisma :) Nii palju küsimusi, kahjuks mitte ühtegi konkreetset vastust. Kahjuks!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)