Vähipüügi ja -smugeldamise kuriteod on jätkuvalt menetluses (1)

Mullu Leisis avastatud ebaseadusliku vähitiigi juhtum on jätkuvalt menetluses. Samuti on veel menetluses 2007. aasta jaanuaris algatatud kriminaalasi jõevähkide Saaremaalt Soome smugeldamise uurimiseks.

Saaremaa keskkonnainspektorid leidsid eelmise aasta augustis Leisi vallas karjamaalt väikese tiigi, mille kaldaäärses vees hoiti kuut-seitset sumpa hinnanguliselt kolme tuhande vähiga. Inspektorid kahtlustasid toona, et nii suuremastaabilise röövpüügi taga on üks suurem organiseeritud seltskond.

Kui isehakanud vähikasvatajate süüd tõestada suudetakse, ootab neid ees kriminaalkaristus koos ligi poole miljoni krooni suuruse trahviga.
Juba 2007. aasta jaanuarist algatatud kriminaalmenetlus uurimaks jõevähkide Saaremaalt Soome smugeldamist kestab samuti. Kuigi kahtlustatav isik kuulati kriminaalmenetluse raames üle juba üle kahe aasta tagasi, ei ole süüdistust esitatud seni veel kellelegi.

Saaremaa kõigi aegade suurima vähismugeldamise uurimiseks algatatud kriminaalasi käsitleb loodusliku loomastiku kahjustamist. Nimelt jäi saarlane Vello 2006. aasta septembri algul Kuivastu sadamas keskkonnainspektoreile vahele oma maasturiga, millesse oli laaditud üle 2000 Saaremaalt ebaseaduslikult püütud jõevähi.

Prokuratuuri pressiesindaja Külli Kivioja kinnitas Oma Saarele, et mõlemad kriminaalasjad on menetluses ning süüdistust kellelegi esitatud ei ole.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)