Pädaste mõis taotleb viit tärni (3)

Pädaste mõis taotleb viit tärni

KÕVA SÕNA: Kui kõik hästi läheb, saab Pädastest ainus väljaspool Tallinnat asuv viietärnihotell Eestis.

Pädaste mõisast saab augusti keskel suure tõenäosusega esimene väljaspool pealinna asuv hotell, millele Eesti hotellide ja restoranide liit annab viis tärni. Tärnid näitavad teatud teenuste ja toodete olemasolu ning kvaliteeti.

Pädaste Mõis taotles EHRL-ilt viit tärni juba üle kuu aja tagasi ning juuli keskel käis tärnikomisjon Pädastes kohapeal. Komisjoni kuuluv EHRL-i tegevdirektor Donald Visnapuu rääkis siis, et komisjon leidis “mõned nipet-näpet puudused”, mida on võimalik kiiresti kõrvaldada, kuid tõenäosus viie tärni saamiseks oli Pädastel suur. “Otsus oli selline, et kui need puudused on kõrvaldatud, tehakse ettepanek anda viis tärni,” ütles Visnapuu siis.

EHRL-i juhatuse esimees Felix Mägus ütles, et eelkõige käib tärnidega kaasas kohustus säilitada viie tärni hotellile ettenähtud teenuste ja toodete valikut ning kvaliteeti. Hotell võib siis julgelt öelda, et vastab 5 tärni nõuetele, võib seda kasutada turunduses nii kohalikul turul kui ka väljaspool ja kliendid võivad olla kindlad, et saavad tõesti viietärniteenust.

Maailmas ühiseid tärne ei ole, ei ole ka Euroopa ühist standarti. Sellegipoolest vastavad tärnid enam-vähem samadele tingimustele, et reisiv inimene teaks, mis teda ees ootab. Donald Visnapuu selgitas, et ei saa kehtestada tärne, mis üldiselt omaksvõetud nõuetele ei vastaks, sest siis kaob see mõte, et klient saab tärnide järgi hotellide kohta infot.

Ühtsesse süsteemi on ühinenud Põhjamaad ja Balti riigid, et määrata hotellidele ühtsed standardid. Felix Mägus arvas, et Eesti miinimumnõuded on reeglina pigem karmimad kui Põhjamaade miinimumnõuded tärnihotellidele.

Tärne antakse hotellidele vastavalt sellele, kuidas hotell neid taotleb. “Kuna Eestis on tärnide taotlemine vabatahtlik, siis iga hotell otsustab ise, kas taotleb või mitte,” ütles Mägus. EHRL-ist selgitati, et kui Pädaste mõis taotles viit tärni, siis ongi võimalik saada kas viis tärni või mitte ühtegi – puuduste esinemisel ei saa anda nelja tärni taotletud viie asemel.

Eesti tärnisüsteemi järgi kehtivad tärnid kolm aastat, siis tuleb neid vastavalt soovile uuendada. Eestis on hetkel 32 tärnihotelli, millest vaid kolm on tunnistatud viie tärni vääriliseks. Kui tärnikomisjon teeb positiivse otsuse, saab Pädastest 16. augustil neljas viietärnihotell Eestis ning esimene väljaspool Tallinna.

Saare maakonnas on Pädaste siis neljas tärnihotell. Seni on maakonnas tärne saanud kolm hotelli: kolm tärni on hotellil Saaremaa ja spaahotellil Meri ning spaahotell Saaremaa Valss on tunnustatud kahe tärniga.
Tõenäosus, et Pädaste viis tärni saab, on suur. Eesti hotellipidajad on tärnide nõuetest väga teadlikud ning kui viit tärni on taotletud, siis on need ka saadud. Puudujääke, mida kõrvaldada, on olnud kõigil, ja need on ka likvideeritud.


Eesti hotellide tärnisüsteem

Eesti hotellide tärnisüsteem on 1-st kuni 5 tärnini ja motellidel 1-st kuni 3 tärnini.
Tärnide taotlemiseks peab hotell või motell vastama vastava liigi majutusettevõttele kehtestatud miinimumnõuetele ning olema kantud majandustegevuse registrisse.

Põhjamaadel ja Balti riikidel on ühtne hotellide tärnisüsteem.
See tähendab, et miinimumnõuded kõikidele tärnihotellidele on ühesugused nii Lätis, Leedus, Taanis, Rootsis kui ka Eestis. Ühtne süsteem hakkab kehtima ka Islandi, Gröönimaa, Fääri saarte ja Ahvenamaa tärnihotellidele.

Ühtsed standardid sisaldavad miinimumnõudeid hotelli hoonele, pakutavatele teenustele ning mugavusele olenevalt hotelli tärnide arvust. Seega peaks klient olema kindel, et ta leiab kõikide nende maade vastava tärni hotellides eest enam-vähem ühesugused mugavused ja pakutavad teenused.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 71 korda, sh täna 1)