Tuleval nädalal on Mändjalas Eesti rahvamajade suvekool

Teisipäevast neljapäevani toimub Mändjalas kolmas rahvamajade suvekool, millest Saare maakonna rahvakultuuri spetsialisti Krista Lemberi sõnul on osalema lubanud tulla 128 mandri- ja 20 oma saare rahvamaja juhatajat.

Lember ütles, et suvekooli idee pärineb rahvamajade üldkogult ning siiani on kokkusaamised toimunud Harju- ja Lääne-Virumaal. Et suvekooli ühe osa moodustab isetegevusprogramm, siis on kehtestatud reegel, et järgmine kord saadakse kokku parima kava esitanud kultuuritöötajate kodumaakonnas ning mullu tunnistatigi Lääne-Virumaal parimaks saarlaste kava.

Tänavune suvekool on üles ehitatud koolitundidena, kus omal kohal nii ajaloo-, matemaatika-, võimlemis-, koduloo, ühiskonnaõpetuse kui ka käsitöötund, rääkis Lember, kes ise ootab väga loenguid Ragnar Siililt kultuuriministeeriumist ning avalike suhete ja organisatsioonikommunikatsiooni õppejõult Kaja Tamperelt.

“Eks kava on tihe ja kui ilma peab, siis niisama ajaviitmiseks suurt aega ei jää,” tunnistas Lember, lisades, et tegelikult ongi ju tegemist suvekooliga, kuhu tullakse uusi teadmisi saama. “Kindlasti on põnevad ka väitlused, mida juhib Marit Tarkin, ning õhtused kavad, mille eest hoolitsevad ju rahvamajade juhid,” avaldas Lember, märkides, et tänavuse rahvamajade suvekooli korraldajaks on rahvakultuuri selts, mis koondab enda alla kõiki maakonna rahvakultuuritöötajaid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 11 korda, sh täna 1)