Ruhnu saarele puhkama tulnud mees leiti telgist surnuna

Eile hommikul leiti OÜ Liise Talu juurest telgist surnuna Ruhnu saarele puhkust veetma tulnud keskealise meesterahvas.

Liise turismitalu perenaise Luise Maria Jõersi sõnul leidis ta esmaspäeval saarele saabunud Peetri surnuna turismitalu hoovilt telgist, mille mees oli saarele puhkuse veetmiseks kaasa võtnud.
Saarele saabudes ostis mees turismitalust kaardi ja tundis huvi, kuhu saarel minna ja mida vaadata. Viimati nägi Luise Jõers meest elusana kas esmaspäeva õhtul või teisipäeva hommikul.

Turismitalu perenaise sõnul hakkas ta halba aimama pärast seda, kui külaline jättis kolmapäeval õhtusöögile tulemata ning tema telk oli püsti ka veel reede hommikul, ehkki mees oli lubanud saarelt neljapäeval lahkuda. “Neljapäeva õhtul tekkis mõte, et vaatan, kus ja kuidas ta on, aga oli juba pime ja ma ei teinud seda. Täna (reede – A.L.) hommikul vaatasin ja nägin seda, mida ma näha ei tahtnud, aga mida ma oma südames kartsin,” rääkis ettevõtja.

Luise Jõersi sõnul puutus ta kliendi surmaga kokku esmakordselt, ehkki vahel on käinud peast läbi mõte, et selline asi võib kunagi juhtuda ning kuidas siis reageerida. “Muidugi mind ehmatas alguses ära, aga arvan, et ma reageerisin rahulikult. Kolme minuti pärast mu käsi enam ei värisenud,” meenutas Jõers.

Turismiettevõtja rääkis, et surnu leidmise ajal oli tal käsil paras mäsu. “Ühed ootasid süüa ja teised tahtsid telke panna ning kaup tuli ka just lennukiga. Kõik ühekorraga.”
Pärast surnukeha leidmist kutsus Luise Jõers välja perearsti ja helistas politseisse. Surnu äraveoga Ruhnu saarelt tegeleb piirivalve.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 90 korda, sh täna 1)