Ruhnu liinil hakkab sõitma SLK laev (8)

Eilse seisuga jõudsid Saare maavalitsus ning Saaremaa Laevakompanii kokkuleppele, et järgmisest nädalast hakkab Ruhnu vahel liinisõite tegema SLK laev, mitte sel nädalal end ruhnlastele näitamas käinud Lili.

Veel päev varem oli Lili omanikul Raul Randväljal kehtiv kokkulepe maavalitsusega, et kui veeteede amet laevale vajalikud dokumendid väljastab, hakkab Lili Ruhnu vahet sõitma. Mehe sõnul said nad vajalikud dokumendid kätte ning Lili sõitis üleeile juba Munalaiu sadamasse ootele, sest ka graafik oli kokku lepitud. “Hommikul sain maavanemalt kõne, et nad olid laevakompaniiga kokku leppinud,” avaldas ta üllatust.

Maavanem Toomas Kasemaa kinnitas eile, et laevakompaniiga on hinna osas kokkuleppele saadud ning Aegna olevat valmis sõitma nüüd sama hinnaga, mis Lili. “Praegu on põhimõtteline kokkulepe, täpsemalt saame edasi rääkida, kui on leping vormistatud,” ütles maavanem. Lepingu tegemiseks läheb tema sõnul esmaspäeval.

Kasemaa sõnul hakkab SLK Ruhnu vahet sõitma juba järgmisel nädalal, kuid milliseks sõidugraafikud kujunevad, ei olnud eilseks veel teada.
SLK-ga kokkuleppel sai otsustavaks hind. “Ma usun, et ruhnlased rõõmustavad, sest nemad ja meiegi oleme kogu aeg soovinud, et laevaliiklus jätkub, küsimus on olnud, kas rahalised vahendid seda võimaldavad.”

Saaremaa Laevakompanii tegevdirektor Tõnis Rihvk rääkis, et kokkulepe maavalitsusega on augustikuuks, mille jooksul tehakse 18 reisi ehk 36 ühe otsa reisi. Kuna ruhnlased tahavad rohkem mandrile sõita, siis tehakse rohkem sõite Munalaiu vahel, vähem Roomassaarde.
“Kui esmaspäeval käed lüüakse, hakkab laev sõitma kolmapäevast,” ütles Rihvk. “Üritame päästa Ruhnu kaduma läinud hooajast nii palju kui võimalik.”

Ruhnu vallavanem Aare Sünter ütles, et kui asi nii, on tegemist rõõmusõnumiga ruhnlaste jaoks. “Et Aegna on Ruhnu liini peal viimased aastad sõitnud, on ta lati väga kõrgeks tõstnud ning on keeruline viletsama olukorraga leppida,” rääkis ta. “Kui vähegi kannatab valida, kas Aegna või muu vahel, langeb kauss Aegna poole.”

Saavutatud kokkulepe puudutab maavanema sõnul vaid tänavust suve, tegu on ajutise lahendusega. Sügisel tuleb maavalitsus välja uue hankega, mis puudutab nii laeva- kui ka lennuühendust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)