Laager tulevastele kodanikele

Laager tulevastele kodanikele

 

Eile lõppenud Saaremaa noorte kotkaste ja kodutütarde suurlaager oma enam kui 160 osalejaga näitab ühelt poolt seda, et laste-noortega tahetakse tegeleda ning selle eest ei küsita isegi raha – on ju kõik täiskasvanud rühmajuhid Kaitseliidu noorteorganisatsioonis vabatahtlikud.

Teise positiivse poolena toob Oma Saar välja asjaolu, et kõikide muude toredate tegevuste kõrval on meie noortel siiski võimalus õppida eluks vajaminevaid tarkusi ja oskusi, olgu siis esmaabi või matkal vajaminevaid teadmisi. Ükski noorkotkas ega kodutütar ei tohiks mõnes ebatavalises situatsioonis hätta jääda. Ning tuues ära ühe Kaitseliidu organisatsiooni eripära – kogu õpetus on lastele (ja tegelikult ka täiskasvanutele) prii.

Lisaks kõigele eelnevale õpetatakse kodutütreid-kotkaid olema lihtsalt head kodanikud, mis ehk ongi üks olulisemaid seiku Kaitseliidu noorteorganisatsioonide juures. Kui tihti räägitakse, et Eestis on vähe isamaalist kasvatust, siis üheks väljundiks – ja mitte väikeseks – on kindlasti kotkad-kodutütred.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)