Aleksei Jastrebov, üle 18 aasta taas oma kunstiga Saaremaal

Aleksei Jastrebov, üle 18 aasta taas oma kunstiga Saaremaal

KUNSTNIK JA MUSTJALA RANNIK: Eestit armastav ja koduks pidav kunstnik Aleksei Jastrebov eile Kuressaare turul.

Veel täna võib Kuressaare linna turul näha oma maale müümas Aleksei Jastrebovi, meest, kelle esimene isiknäitus oli 1991. aasta septembris siinsamas, toonases Viktor Kingissepa memoriaalmuuseumis ning samuti võis toona tema pilte vaadata Kuressaare kultuurikeskuses.

“Mulle meeldib Eestis, siin on loominguliseks tööks väga hea keskkond. Mul oli võimalus ka 1994. aastal Soome jääda, kuid ei tahtnud, Eestis meeldis mulle rohkem,” ütles praegu Pärnus elav Jastrebov, lisades, et on tegelikult selline skandaalse kuulsusega kunstnik, kes 2007. aastal saadeti elamisloa puudumise tõttu Eestist välja, kuid läinud aasta sügisel sai ta taas siia naasta.

Just raske Eestisse tagasi pääsemine tõi kunstniku taas maa peale. “Jõin ikka vahepeal päris palju, kuid siin tunnen ennast nagu kodus,” tunnistas mees, kes praegu suurema osa oma ajast elab Pärnus.

1991. aastal, oma esimesel pikemal Saaremaal-käigul maa-lis kunstnik siin sadu pilte, neid teeb ta eskiiside järgi, kuna fotoaparaati tal kaasas ei ole. “Siin on viimane pilt Mustjalast, mille tegin kaks nädalat tagasi,” näitas mees turuleti tagant üht rannikupilti. Oma pilte iseloomustades märkis Jastrebov, et neid võib liigitada sotsialistliku realismi kilda ja inimestele need meeldivad, sest tekitavad nostalgiat, ka temas endas.

Aleksei Jastrebov on sündinud 1957. aastal Tšuvaššias Aibetši külas Ibressi rajoonis, tema ema on rahvuselt tšuvašš ja isa tšetšeen, nii tunneb ta ennast vahel ühte, vahel teise rahvusesse kuuluvat. Usutunnistuselt on ta vene õigeusku ning on käinud loomingulistel eesmärkidel erinevates Eesti ja Venemaa kloostrites. Kõikidele kloostritele on Jestrebov ka oma töid kinkinud.

Ka eile Kuressaare turul tundsid inimesed Jastrebovi maalide vastu siirast huvi. Kunstnik lisas veel, et kasutaks meelsasti ka galeriide abi oma piltide näitamisel ja müümisel, kuid rendihinnad on selleks natuke liiga kõrged.
Saarlasi tänas aga Jastrebov sooja vastuvõtu eest, soovis kõigile tervist ja kannatust, öeldes, et kõik läheb mööda, isegi kriis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 192 korda, sh täna 1)