Soome pangandustegelane pidas Kuressaares juubelit (1)

Soome pangandustegelane pidas Kuressaares juubelit

UHKE: Soome pangandustegelase juubel tõi Kuressaare sadamasse mitu luksuskaatrit.

Kolmapäeval toimus Kuressaare linnuses üks kõigi aegade suurimaid erapidusid – Soome pangandustegelase Johan Linderi juubeli tähistamine.

“See oli tema ammune ja kindel soov, et oma 120 külalisega tähtpäeva just Kuressaare linnuses tähistada,” ütles Saaremaa muuseumi teadusdirektor Olavi Pesti. “Paistab, et arvukad külalised jäid peoga igati rahule. Vastakaid arvamusi on tekitanud küll see, kas nii suured erapeod auväärsesse linnus-muuseumisse ikka sobivad, aga eriti makri ajal tuleb allesjäämiseks muidugi kasutada igasuguseid teenimisvõimalusi,” arvas Pesti.

Tänavu on linnuses peetud viis stiliseeritud “piiskopi pidusööki” (mullu esimese 7 kuuga 10), seitse abiellumistalitust ja viis muud pidulikku üritust ning kaheksa tõsisema muusika kontserti.

Kordaläinuks võib Pesti sõnul pidada ka IX Kuressaare lossi päevi, mida nautis umbes 2000 inimest – vaid veidi vähem kui mullu. Väga hästi võeti vastu muuseumiöö programmid, kui kogu linnus oli südaööni lahti ja seda külastas pärast tavalist lahtiolekuaega u 900 inimest. “Võibolla tulevad öösel muuseumisse needki, kes seda tavaliselt kunagi ei tee,” rõõmustas Pesti, kes tundis heameelt ka sellest, et tänu Aivar Mäe ja tema meeskonna fantastilistele korraldusvõimetele olid Saaremaa ooperipäevad kõigi aegade kõige vägevamad ja publikurohkemad.

Kokkuvõttes on Saaremaa muuseumi külastatavus tänavu vähenenud umbes 10 protsenti, mis on aga vähem kui seoses majanduslangusega ennustati. Märgata on just õpilasgruppide osakaalu vähenemist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 41 korda, sh täna 1)