Ruhnlased koguvad allkirju laevaühenduse taastamiseks (1)

Ruhnlased koguvad allkirju laevaühenduse taastamiseks

OOTUSÄREVUS: Liliga tuli teisipäeval tutvuma suur hulk ruhnlasi.

Eile ilmus Ruhnu päevikusse aadressil ruhnlane.blogspot.com üleskutse allkirjade kogumiseks, et taastada reisilaevaliiklus Ruhnu ning mandri ja Saaremaa vahel. Saare maavalitsusele suunatud pöördumisega, millele allkirju kogutakse, nõutakse viivitamatult uue riigihanke alustamist pikaajalise reisilaevaliikluse taastamiseks ning käesoleval aastal parima saadaoleva laeva liiniletoomist.

“Meile esitletud laev Lili ei vasta reisi- ja kaubaveo vajadustele Ruhnu saarega,” kirjutatakse pöördumises. “Ajakirjanduse vahendusel (AK 29.07.09) on meile teatavaks saanud info laev Aegna sõiduvalmidusest. Juriidiline vaidlus Saare maavalitsuse ja Saaremaa Laevakompanii vahel varem kehtinud liinilepingu üle ei saa olla takistuseks parima transpordiühenduse kui avaliku teenuse pakkumisel.”

Teisipäeval käis end ruhnlastele näitamas laev Lili, millest kujunes saare elanike jaoks suur sündmus. Ruhnu blogi peatoimetaja Kadri Tukk kirjeldas, et laevale tuli vastu palju inimesi ning meeleolu oli ergas ja positiivne. Lili meeskond oli tema sõnul sõbralik ning vabalt vastati ruhnlaste kõigile küsimustele.

Arvamused, mida sel päeval sadamas kuulda oli, olid erinevad. Osa inimesi tundis muret, et laev on aeglane ning kui reisijad peale panna, siis ei mahu sinna kaupa. See kaup, mis esimese reisiga saarele toimetati, oli sõidu ajal reisijatesalongis olnud.

Teine kõlanud arvamus oli, et kui see laev sõitma pannakse, siis tuleks saarele suve lõpu poole natukenegi inimesi ja toodaks veidigi rohkem kaupa kui lennukiga saab. Lili mahutab 36 inimest.
Maavalitsusele oli eile päevaks Lili kohta arvamust avaldanud neli ruhnlast, kellest üks oli Lili vastu, üks oli poolt ning teised avaldasid arvamust, et reisijate veoks laev sobib, kuid kaubaga jääks jänni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)