Meistrid armastavad provintsi

Meistrid armastavad provintsi

 

Kui Kuressaare muusikakool heliseb sel nädalal viiulihelidest, siis Kuressaare gümnaasiumis harjutatakse hoolega kitarrimängu. Olgu siis meistriklassi või pillilaagri nime all õpitakse teadmisi-oskusi, mida hilisemas elus kasutada.

Nii on viiuliprofessor Mari Tampere-Bezrodny siinmail tegemas oma meistriklassi ning eestimaised kitarriõpetajad-mängijad Tiit Paulus ja Andre Maaker korraldavad kitarrilaagrit. Kui siia kõrvale tuua veel Soome maailmakuulus bass Jaakko Ryhänen, kes otsis alles lõppenud ooperipäevade raames uusi lauljaid meie oma lauljate hulgast, võib vaid tõdeda, et ammuilma provintsiks tituleeritud Kuressaare linna mahub ideaalselt ära ka kõrgemat sorti kultuur.

Eriliselt head meelt teeb see, et kui Ryhäneni laulutund oli kokku sobitatud ooperipäevadega, siis Maakeri-Pauluse kitarrilaager on avatud kuulamiseks nii GO Spas toimuvatel jammidel kui ka lõpukontserdi näol merepäevadel. Viiulikunsti just vabasse õhku mahutada ei saa, kuid tervelt kaks tasuta kontserti mahub professor Tampere-Bezrodny meistriklassi lõpetama küll – üks muusikakooli ja teine linnuse kapiitlisaali. Jõuaks vaid saarlastest muusikagurmaanid igale poole – põhjust kodust väljatulemiseks igal juhul ju on.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 11 korda, sh täna 1)