Kuressaares liiguvad taas ringi kitarrilaagri särki kandvad tegelased

Sel nädalal toimub Kuressaare gümnaasiumis kolmas kitarrilaager, mida selgi korral on eest vedamas kitarristid Tiit Paulus ja Andre Maaker. Laagri eesmärk on pakkuda kitarrimänguhuvilistele võimalust täiendõppeks.

Andre Maaker ütles eile Oma Saarele, et laager on hästi käivitunud ning osalejaid on 19 vanuses 14–40. “Kui me kolm aastat tagasi arvasime, et tuleb rohkem selliseid teismelisi kohale, siis nüüdne pilt näitab, et kohal on inimesi eri vanuses – teismelisi, 20ndates ja 30ndates eluaastates ning vanemaidki,” rääkis Maaker, kelle sõnul on pillihuvilisi kohal üle Eesti. “Idee tõi muide Soomest Tiit Paulus, kes seal analoogsetes laagrites on käinud õpetamas juba 20 aastat,” avaldas kitarrist.

Maakeri sõnul ei olnud mängijatele taseme suhtes midagi ette kirjutatud ning nädala jagu päevi harjutataksegi kolmes eri grupis. Kitarrimängu õpetajateks on Tiit Paulus, Marek Talts, Virgo Sillamaa ja Karl Laanekask, rütme õpetab Reigo Ahven ning kitarrikaela tutvustab ja korraldava poole eest hoolitseb Andre Maaker.

“Uudseks asjaks tänavuses kitarrilaagris on GO Spas toimuvad õhtused jämmimised,” tutvustas Maaker. Igal õhtul on neil ühismängimistel ka oma pealkirjad: “Tasa ja targu!”, “GoJämm koos Tiit Pauluse, Andre Maakeri ja loodushäältega”, ”Välk ja Pauk!” ning lisaks veel jämmid John Scofieldi ja Pat Metheny lugudega.

Kindlasti on põnev ka GO Spas kuulata täna õhtul mängimas kitarrilaagri õpetajaid ja laulmas Hedvig Hansoni.
Laagri lõpukontsert on pühapäeval kell 12 merepäevade raames Kuressaare jahisadamas.
Seda, kas seal eredaid tähti näha saab, Maaker veel öelda ei osanud, kuid kindel on see, et kõik laagris olijad astuvad kontserdil üles.
Kindlasti on põnev ka laupäevane õpitubade päev, mis võtab laagri omamoodi kokku.

Õpitubades saab osaleda ühises trummeldamises, Tiit Paulus tutvustab kitarri sooloinstrumendina, näiteid kitarriefektide ajaloost räägib ja näitab Karl Laanekask, Virgo Sillamaa ja Marek Talts leiavad mooduseid, kuidas koos mängida nii, et sellest tekiks midagi enamat kui lihtsalt kahe muusiku samaaegne kokkukõla.

Kõik õpitoad toimuvad Kuressaare kultuurikeskuses ja on avatud kõikidele huvilistele ning päris tasuta.
Maaker loodab, et kolm aastat kitarrilaagrit on pannud aluse väikesele toredale traditsioonile ning on tore, kui laagrisärkides tegelased on inimestele Kuressaare linna peal juba silma torganud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)