Eesti Energia langetab elektrienergia hinda 6,4 protsenti

Elektrienergia hind langeb 1. augustist 6,4 protsenti, hinnalanguse põhjuseks on keskkonnatasude alanemisest tulenev tootmishindade langus Eesti Energia Narva elektrijaamades.

Eesti Energia elektrienergia keskmine hind, mis oli seni 50,79 senti kilovatt-tunnilt, alaneb augustist 47,54 sendile kilovatt-tunni eest, teatas ettevõte.
Eesti Energia juhatuse liikme Margus Rinki sõnul alaneb seega elektrienergia hind 6,4 protsenti ning kogu elektriarve koos võrgutasudega 3,6 protsenti. “Keskmise majapidamise elektriarve väheneb selle aasta augustist 12 krooni, olles senise 325 krooni asemel 313 krooni,” lisas Rink.

Hinnalanguse peamine põhjus on keskkonnatasude alanemine alates 16. juulist 2009, mil muutusid jäätmete ladestamise keskkonnatasude rakendamise põhimõtted. Teine hinnalanguse põhjus on elektrienergia tootmiseks kasutatava põlevkiviõli hinna alanemine tänu kütteõli maailmaturuhindade langusele.

“Elektrienergia hinnakujundus on Eestis konkurentsiameti järelevalve all ning kulupõhine – kui tootmishinnad tõusevad, tõuseb ka elektri hind ning kui tootmishinnad vähenevad, alaneb ka müüdava elektri hind,” selgitas Rink.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)