Kessulaiul sonkinud siga lasti maha

Eile lasksid jahimehed Kessulaiul maha saarel teadaolevalt ainsa metssea, kes kohalike elanike majapidamistele liiga tegi, sonkides üles nende heinamaid. Kohalikul elanikul Urmas Vatteril on hea meel, et seast lahti sai, kuid ta kurjustab, et teda jahiretkest ei teavitatud.

Vatter sai seajahist teada eile päeval, mil tuttav mees teatas, et nägi Muhu rannas jahimehi, kes endi sõnul käisid Kessul siga laskmas.
Saarevaht Vatter oli jahimeestele varem maininud, et siga seal tuhnimas käib ning jahimehed käinud tema sõnul ka olukorraga tutvumas, kuid seajahi kohta keegi infot ei jaganud.

“Kuidagi salaja käidi, minu poole pole keegi pöördunud,” pahandas ta.
Pahandamise põhjuseks on tema sõnul asjaolu, et samal ööl viibis saarel viiskümmend turisti ning saarel hulguvad ka tema kitsed ja veised, keda on kokku paarkümmend. Seetõttu oodanuks mees eelnevalt kasvõi telefonikõnet, et nüüd hakatakse paugutama.

“Seast oleme lahti, aga käitumine oi ole mitte õige,” arvas ta.
Saarte jahimeeste seltsi direktor Ilmo Torn selgitas, et tegelikult ei ole jahimeestel kohustust jahtide pidamise kohta ette teatada, kuid kui sellises väikeses kohas nagu Kessulaid seda tehakse, oleks teatamine viisakas. “Väikses kohas peaks teadma, kui keegi kuskil liigub,” arvas ta.

Tapetud metssiga tuhnis Urmas Vatteri sõnul heinamaid üles, mis tegi niitmise väga keeruliseks. “Võib öelda küll, et see on iga-aastane probleem,” ütles ta. Metssead satuvad Kessule kas ujudes või tulevad talvel jääga üle.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)