Saarlased kinkisid lätlastele kaks Optimisti

Saaremaa merispordi selts kinkis Läti Roja taasavatud jahtklubile kaks Optmist klassi noortepurjekat.

Merispordi seltsi kommodoor Margus Hiet ütles, et kunagi kolhoosiaegadel olid Saare Kaluril Rojas asuva sõsarkolhoosiga väga tihedad sidemed. “Tookord tegeldi ka Rojas aktiivselt purjetamisega, kuid seejärel [pärast kolhooside kadumist] vajus see tegevus mõneks ajaks nagu unustusehõlma,” rääkis Hiet. “Sel talvel aga võtsid rojalased asja uuesti käsile, taastasid jahtklubi ja ka noorte purjetamisalane koolitus otsustati taaskäivitada.”

Kommodoori sõnul on nad Rojas pea igal aastal külas käinud. Kuna aga lätlastel endil polnud noorte koolitamiseks jahte piisavalt, siis pöördusidki nad abipalvega saarlaste poole. “Vaatasime oma varud üle ja selgus, et saame oma kolleege nö vastastikuse abi korras aidata,” märkis Hiet ja lisas: “Need alused, mis lätlased siit kaasa viivad, pole küll kõige värskemas nooruses, kuid see-eest on nad heas sõidukorras, hästi komplekteeritud ja noorte koolitamiseks täiesti kõlbulikud.”

Roja taasavatud jahtklubi juhataja Ilmārs Tamanis lausus, et praegu on nende jahtklubil noorte jaoks kuus Optmist klassi purjekat. “Kuna aga noori poisse, kel suur soov purjetamist õppida ja merd mööda seilata, on piisavalt, kulub täiendus alati marjaks ära,” ütles ta.
Saaremaa merispordi seltsi kommodoor Margus Hiet lisas lõpetuseks, et koostööd lätlastega kavatsetakse kindlasti ka tulevikus jätkata. Vastavad plaanid olevat juba põhimõtteliselt ka koos.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)