Nael: Kahtlane tünder on oravahäälte kaotaja

Saaremaal tekitas sel nädalal poleemikat kahtlane nagaline tünder, mille olemust ja tagamaid ei suutnud selgitada ükski asjatundja. Nael kutsus asja selgitama saaremaailma kõige tõsisema asjade tundja ning kõikide asjade isa ja hingeeluspetsialisti professor Kosmose.

Varem oli kraavist leitud, lõhkekehale sarnaneva metallkera tegelik otstarve selgusetu. Kera moodi asja leidnud mees teatas leiust kohe politseisse, sest ei julgenud seda mitte mingil moel näppida. Mees kahtlustas, et mängus on lendava taldriku lendurite rohelised käed.
Kohale rutanud politsei sügas vaid kukalt ning nentis, et maailmas on igasugu vidinaid ja asju liiga palju, et neid kõiki tuvastada.

Prof Kosmosel piisas heita vaid põgus pilk kummalisele vidinale ning juba oli selge, millega tegu. “See on kurikuulus oravahäälte kaotaja,” teatas ta asjatundlikult. Nimelt tuli sel nädalal avalikkuse ette kahtlase taustaga kohalik mees, kes lubas valimiste ajaks oravad häälest ilma jätta.

“Mina ja mu paljud tuttavad on siiani sallinud oravaid ja keskkond on oravatele soosiv olnud, aga mina kui maksumaksja ei ole enam oravate käitumisega nõus,” teatas kahtlane kohalik mees, kes nõudis, et keskkond muutuks. “Vastasel juhul oravad kaotavad nii mõnedki hääled.”

Oravate häälte küsimus on kohaliku mehe huviorbiidis olnud juba mõnda aega. Teda häirib, et oravad kalpsavad metsas ringi, kus juhtub, ning korjavad seejuures veel ülbelt hääli. “Oravatel on nii palju häält, et see kisa on lausa tappev!” läks kohalik mees endast välja. Ta arvas, et iga mees võiks metsa minna ning häälepüüdjaga nii palju oravahääli kaotada kui torust tuleb.

“Orava hääle kaotamiseks ei ole vaja rohkem maad kui kaks ruutmeetrit – ühe peal seisab häälekaotaja ja teise peal on orav!”
Häälekaotaja tööpõhimõte ei ole professori sõnul ülearu huvitav, palju põnevam on prof Kosmose sõnul aga see, kuidas häältekaotaja kraavipervele sattus. “See on kallis riist ning niisama lihtsalt ei jäta seda vedelema ka kõige suuremat lärmi armastav hing.” Kosmose sõnul on hea, et hinnaline vidin lõpuks õigetesse kätesse jõudis, sest muidu oleks ohus kogu maailm.

Peretüli viis häälekaotaja

Kohalik politsei on nüüdseks kindlaks teinud, et kallis häältekaotaja sattus kraavipervele aga justnimelt tänu lendavatele taldrikutele. Taldrikud hakkasid lendama peretüli käigus, mis päädis suure pereheitmisega, mille käigus lendas koos kahe kohvriga kraavi ka isikuandmeid ja muud pahna.

Prahiks peetud asjade seast leitud telefonile helistades tuvastati, et kraam sattus tee äärde karmikäelise naisterahva käe läbi, kes oli hiljuti oma mehe kodust välja visanud. Mees vedeles kõige all ning ei tulnud esialgsel vaatlusel välja just seetõttu, et tema hädaldamised ja sajatamised kaotas ära asjade seas olnud häältekaotaja.

Õhtuks olid kohvrid, isikuandmed ning mees kraavist eemaldatud, kuid häältekaotaja jäi kobrulehe varjus märkamata. Antud juhtumis seaduserikkumist keegi ei tuvastanud, sest osapooled olid omavahel tuttavad. Sama põhimõtte järgi ei saa ka politsei midagi teha, kui eestlasena käituv kodanik peab kõige paremaks söögiks teist eestlast, kuid nad on omavahel tuttavad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)