Saaremaa väikelaevatoodangu väljanäitus merepäevadel

Tänavustel merepäevadel on oma väljapanekuga esindatud kõik Saaremaa suuremad laevaehitusega tegelevad firmad, kes tutvustavad merepäevalistele oma uusimaid tooteid.

OÜ Vätta Puit paneb merepäevadel välja neli alust. Vätta Puidu juhataja Indrek Aaviku hinnangul on nende väljapanekust vast põnevaim Rosabella-nimeline paat. “Rosabella on vana kalurite paat, mis oleks äärepealt oma otsa leidnud jaanitule lõkkes, kuid on nüüdseks koos mõningate lisadega ilusasti korda tehtud,” rääkis Aavik. Ta lubas, et merepäevade ajal saab selle paadiga Tori abajas lõbusõite teha.

Loodetavasti valmivad AS-is Saare Paat merepäevade ajaks nende kõige kuulsamad Saare 41 ja Stormeri tüüpi alused. Saare Paadi tegevjuhi Peeter Sääse sõnul pole see aga veel päris kindel. “Me ei tooda ju lattu, vaid otse tellijale, seega meie toodang lihtsalt niisama ei seisa,” selgitas Sääsk.

Jahi Saare 41 valmimise korral oleks see 12,5 m pikkune alus Saaremaa väikelaevaehitajate klastri väljapaneku kõige suurem ja tuntum paat. Saare 41 on lülitatud ka tänavuse Euroopa aasta jahi tiitlile kandideerivate paatide hulka.
OÜ Kasse Paat tuleb välja paaditüübiga Kasse 430, mida rannakalurid tunnustavad merekindla alusena.

Muhu laevameistreid esindab merepäevadel Väikese paadivabriku kaubamärk, mille alt pannakse merepäevadele välja ka üks aerupaat.
2005. aastast tööd alustanud OÜ Kompar tuleb näitusele fiiberplastikust aerupaadiga. Tegemist on nn uppumatu paadiga, mille hea merekindluse tagavad vööris ja ahtris asuvad pingI all olevad hermeetiliselt suletud õhkpadjad.

Seekordne ainuke väliskülaline, Soome firma OÜ Tekno Marine toob kohale kuulsa Seiskari paadi. Samuti on väljanäitusel esindatud OÜ Pro Marine Kuressaarest. Lõplikku infot osalemise kohta ei ole veel andnud OÜ Alunaut ja AS Baltic Workboats. Merepäevadeks on lubanud kohale seilata ka ruhnlaste jahta Runbjarn. Kõiki neid laevu saavad huvilised uudistada Kuressaare merepäevadel Saaremaa väikelaevatoodangu väljanäitusena Raiekivi sääre poolse kai ääres laupäeval, 1. augustil kell 10–18.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)