Pöidlaküüdiga läbi Saaremaa Viljandi Folgile (2)

Pöidlaküüdiga läbi Saaremaa Viljandi Folgile

 

“Ilus tuleb olla!” Just nii saab elus edasi ja samamoodi ka liikluses. Sellise elutarkuse edastas Oma Saarele Jauram, kogenud hääletaja ja loomulikult Tartu ülikooli bioloogiatudeng.

Sõitsime parasjagu Panga panga poole, vihma põristas autoaknal ja keegi oli sirkliga vikerkaare üle maantee tõmmanud. Jaurami võtsime peale Tehumardilt koos tema kaaslase Triinuga. Nende käes olnud silt “Hääletamisvõistlus” rääkis enda eest, tegu oli Tartu üliõpilaste hääletamisvõistlusel osalejatega.

Jauram osales võistlusel juba kuuendat aastat. See aasta oli olnud väga edukas ja teisipäeval, poolel võistlusmaal, oldi üks liidritest.
Saaremaal läks hästi
Saaremaa pole hääletajatele tavaliselt hea koht olnud, ometi ilma siin käimata võita ei saa, rääkis Jauram. Sel aastal soosis Triinu ja Jauramit aga saaremaine õnn. “Ei ole harjunud võitma,” imestas Jauram.

Võidulootus silmis, tekkis paaril juba hasart, enam ei saanud aega kaotada. Ometi vastasid nad küsimusele “ega teil kiire pole?” alati: “Ei!”. Pangale jõudnud, tegid nad kohustusliku pildi ja asusid siis tühjas parklas järgmist autot otsima. Fakt, et nende kotid olid veel teises autos, mille omanikud kusagil ringi jalutasid, ei paistnud neid häirivat.

Arvatakse, et hääletatakse siis, kui aega on piisavalt, kuid Triin teab, et vahel saab häälega hoopiski kiiremini edasi kui bussiga. Eriti, kui tegemist on tütarlapsega. Jauram heidab veel sõidu ajal telefoni teel sõbraga rääkides nalja, et Triinul ei olegi enam midagi seljas, seetõttu nad nii edukad ongi.
Imelikud põhjused

Paljas tüdruk on autojuhtidele muidugi piisav põhjus peatumiseks. Meie hääletajate sõnul ongi olemas teatud tüüp inimesi, kes võtavad peale ainult ilusaid tüdrukuid. Triinul on rääkida ka juhus, kus välismaal hääletades nõuti sõidu eest raha ja kui seda pakkuda ei olnud, arvas juht, et alternatiivina sobib talle ka Triinu sõbrannaga seksimine. Seekord lõppes kõik siiski õnnelikult, raha jäi alles ja püksid jalga.

Tavaliselt võetakse ikka peale heast südamest ja sageli üsna huvitavatel põhjusel. Triin sai näiteks ükskord küüti, kuna juht väitis, et tal jäi sidur mati alla kinni ja ta pidi peatuma.
Triin ja Jauram polnud aga ainuke võistluspaar, keda sel õhtul kohata õnnestus. Valjala kontrollpunktist kihutas läbi veel kaks paari: Kairi ja Hendrik ning üks väheseid kahest meesterahvast koosnenud paare, Laska ja Inz. Hoolimata sellest, et naiseliku ilu puudumise tõttu oli paar seatud teistest raskemasse olukorda, ei lasknud mehed tujul langeda ja põrutasid edasi Tehumardi poole.

Sinna jõudes oli Laska ilmselgelt päevaga rahul. “Elu on ikka lill,” ütles Laska, rääkides, et siin on nii palju ilusaid kohti, mida vaadata ja näha. Mehed keerasid end metsatukas magama ja ei näinud ühtegi põhjust, miks peaks meeleolu langema. Sel õhtul sadas vihma.
Hääletusvõistlus algas esmaspäeval ja lõppes neljapäeval Viljandi Folgil. Auhinnaks oli järgmise aasta festivali pass. Jaurami sõnul pole see aga peamine, võitja saab ikkagi igavese au ja kuulsuse. Võitjaks krooniti Ingel ja Kaarel.

 


 

Kuidas hääletada?

1) Ole naisterahvas
2) Tee endale silt
3) Võta suur seljakott
4) Laps tekitab haletsust
5) Võta papist kitarr
6) Noormehi aitab lillekimp
7) Ära hoia käsi taskus
8) Ära suitseta ega joo

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 37 korda, sh täna 1)