Naabrite koer kimbutab Pädaste mõisaperet (5)

OÜ Pädaste sõnul käib nende kliente ja pererahvast hirmutamas agressiivne koer, kes on mõisas olevatele loomadele ka kallale läinud.

Koera omanik Ruti Veskimägi ei nõustu esitatud süüditustega ja ütleb, et tema dogi nimega Suller on ketis olnud juba kolm aastat ja mõisa territooriumil ta käinud ei ole. “Seda ma ütlen kohe kindlamini ära,” kinnitab koeraomanik enda sõnu.

OÜ Pädaste juhatuse liikme Hans Martin Breueri sõnul on koer klientidele agressiivselt lähenenud ja külastajad on selle pärast ka kaebusi esitanud. See on kohalike inimeste jaoks probleem, seetõttu pöördus Pädaste mõis ka juhtumi lahendamiseks Muhu vallavalitsuse poole.

Muhu vallavanema Tiit Peedu sõnul saadetakse koeraomanikule kiri koos meeldetuletusega koerapidamise seaduste kohta. Midagi muud vallavanema sõnul hetkel ette ei võeta. Karistamine veel plaanis pole: “Ega see 10 krooni koera rohkem kodus hoia,” ütles Peedu. “Me ei ole diktatuurne vald, et kui midagi on, siis kohe trahvime ja mahalaskmisele.”
Breueri sõnul on koera näol tegemist ohuga klientide tervisele. Koera agressiivne käitumine võib Breueri hinnangul olla tingitud ebameeldivast seigast looma elus. Kui koer on enamasti ketis, ei pruugi ta osata enam käituda, kui ta sealt lahti saab, ütles Breuer.

Koera omaniku sõnul muutus Suller agressiivsemaks pärast tema kettipanemist. Kolm aastat tagasi oli Veskimägi sõnul tõepoolest mõisa ja tema koeraga palju probleeme. “Korra oli igavene madin,” rääkis Veskimägi, väites aga, et see on nüüd lahendatud.
Veskimägi arvab, et Pädaste mõisa kaebuse põhjuseks oli mõni nädal tagasi juhtunud intsident, kui omanik tuli koeraga toast, dogi märkas mõisapere koera ja jooksis talle kallale. Koerad on tema sõnul kokku läinud korduvalt.

Veskimägi on Sooäärtele ka rääkinud, et nad ei jalutaks oma koeraga tema hoovi juures, kui nad aga seda ikkagi teevad, on koertevahelised kaklused ka nende endi süü.
Pädaste mõisa omaniku Imre Sooäärega ei õnnestunud toimetusel kontakti saada, kuna ta viibib välismaal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 46 korda, sh täna 1)