Koguva küla rannalt leiti saladuslik metallkera (22)

Koguva küla rannalt leiti saladuslik metallkera

KEEGI EI TEA: Koguva küla alt leitud metallkera otstarvet pole seni osatud määrata. Kindel on, et lõhkekeha see pole.

Poolteist nädalat tagasi madala veetasemega merest Koguva küla alt leitud lõhkekehale sarnaneva metallkera tegelik otstarve on siiani selgusetu.

14. juuli õhtul leidis Kõinastu saarevaht Roberta Erelt Kõinastu lee Koguva-poolsest otsast lõhkekeha välimusega roostevabast terasest nagadega kera ning teatas sellest politseile.

“Ma ei julgenud teda igaks juhuks keerata ega pöörata,” rääkis Erelt, kellele kaugelt vaadates meenutas ese esmalt võrgupoid, hiljem aga pigem lõhkekeha. “Mulle tundub, et olen kusagil filmides allveelaevadel midagi sellist näinud või on see satelliidi küljest, kuigi satelliidi osad peaksid ju atmosfääris ära põlema,” arutles saarevaht.

Kohalesaabunud konstaabel Hillar Peegel ei osanud samuti leiule nime anda ning kustus omakorda asjaga tegelema parasjagu Muhu saarel tööülesandeid täitnud demineerijad.
Lääne-Eesti pommigrupi juhataja Janek Sõnum ütles, et ka neile on metallkera otstarve siiani teadmata, ehkki taolisi kerasid on leitud ka paaril korral varem.

“Kindlasti ei ole see lõhkekeha,” lausus Sõnum, kelle andmetel võib tegu olla mingisuguse ilmajaamaga seotud seadeldise päiseosaga. “Paratamatult on maailmas igasugu vidinaid ja asju selleks liiga palju, et neid kõiki tuvastada,” lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 446 korda, sh täna 1)