Saare 41 pääses Euroopa aasta jahi nominendiks (2)

Saare 41 pääses Euroopa aasta jahi nominendiks

 

Läinud aasta augustis AS-le Saare Paat kuulva kaubamärgi all ilmavalgust näinud jahtlaev Saare 41 on arvatud oma valdkonnas väga autoriteetse tiitli Euroopa aasta jaht (European Yacht of the Year) 2009/2010 nominentide nimekirja.

AS-i Saare Paat tegevdirektor Peeter Sääsk ütles, et vastava teate nende toote Saare 41 lülitamisest Euroopa aasta jahi tiitli nominentide nimistusse said nad läinud nädala neljapäeval.

“Viimase aasta jooksul oleme kõnealuse jahi turustamiseks ja eksportimiseks teinud suuri pingutusi,” rääkis ta. “Meie jaoks tähendab Euroopa aasta jahi nominentide nimistusse pääsemine kindlasti uusi võimalusi, et Eesti kaubamärki Saare 41 rahvusvahelistele turgudel tutvustada.”

Euroopa aasta jahi 2009/2010 tiitel jagatakse välja neljas kategoorias. Jahtlaev Saare 41 pääses nominentide nimistusse kategoorias Luxury Cruises ehk Luksuslikud lõbusõidujahid.

Nagu öeldud, valmis esimene Saare 41 tüüpi jahtlaev mullu augustis. Möödunud aasta jooksul on Saare Paadis välja lastud juba kolm sellist jahti. Neist kaks on turustatud Soome ja üks Saksamaale. Praegu on Saare Paadis valmimisel neljas seda tüüpi jahtlaev, millega ettevõte kavatseb eeloleval sügisel osaleda Hispaanias Barcelona messil.
Peeter Sääse sõnul on nad viimasel ajal väga palju teinud, et pääseda Rootsi ja eriti Hispaania turule. “Hispaania tähendab ju tegelikult kogu Vahemere piirkonda,” lisas ta.

Pärast novembris toimuvat Barcelona messi annab rahvusvaheline žürii ka saarlaste jahtlaevale lõpliku hinnangu ning võitjad kuulutatakse välja 2010. aasta jaanuaris Saksamaal Düsseldorfis toimuval rahvusvahelisel messil. Jahtlaevade hindamise rahvusvaheline žürii koosneb 15 ajakirjanikust, kes esindavad 11 Euroopas ilmuvat paadi- ja jahiehitusajakirja.

Seni on juba aset leidnud esimesed ajakirjanike testid. Need on toimunud näiteks Soomes ja Saksamaal. Saare Paadi tegevdirektor Peeter Sääsk märkis, et ajakirjanike säärased vahetestid on lõpptulemuse jaoks vägagi olulise tähtsusega. “Seni on need testid meie jaoks olnud meeldivalt positiivsed,” märkis ta.

Täpsemalt loe Euroopa aasta jahi 2009/2010 valimistest ja seni toimunud vahetestide tulemustest nädala pärast Oma Saare majandusleheküljel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)