Ratsutajad Hiiumaal edukad

Ratsutajad Hiiumaal edukad

VÕITJAD: Jaagup Kallas hobusel Colani H.

Läbi suve vältava Eesti saarte suviste karikavõistluste kolmas etapp peeti sedapuhku Hiiumaal Kärdla külje all asuvas Linnumäe ratsakeskuses.

Kui tõeline mõõduvõtt toimus 4. juunil, siis tragid saarlased seadsid suuna naabersaarele juba nädala alguses, et osa võtta tunnustatud ratsutaja ja treeneri Pille Elsoni treeninglaagrist.

Erinevalt eelnevatest Saaremaal toimunud etappidest oli seekord takistuste kõrgusi tõstetud viie sentimeetri võrra, mis lisas noortele võistlejatele veelgi ärevust. Madalaimas võistlussõidus, kus tõkete kõrgus oli 75 cm, osalesid paljud ratsanikud oma noorte hobustega, et anda neile kogemusi just madalamatel takistustel. Nii konkureerisid seal ka meie noored hobused. Parima saarlasena oli kolmas Jaagup Kallas hobusel Patron ning esikümnesse mahtusid veel ka Annika Maripuu Müstikal (7.), Kertu Leesma Royl (9.) ja Liisa Koppel Carreral (10.).

Teises sõidus, kus hobused pidid jagu saama 95 cm kõrgusele seatud lattidest, oli tase juba oluliselt tugevam. Siin olid välja toodud kõik hetke parimad ratsud ja rajal ennast hetkekski lõdvaks lasta ei saanud keegi. Nii õnnestuski hulljulge, kuid kindla sõiduga võtta ligi kahesekundiline võit teiste ees Jaagup Kallasel hobusega Colani H. Väga hea sõidu tegi ka aastase võistluspausi järel uuesti treenima hakanud Urmas Kruusmägi Rovetal, tulemuseks kaheksas koht. Esikümnesse mahtus veel ka vigadeta sõidu teinud Kallas Patronil.

Päeva lõpetuseks oli rajameister Pille Elson välja mõelnud tõeliselt keerulise ratsaniku ja hobuse koostöö maksimaalselt proovilepaneva raja, mille kõrgus oli 115 cm. Põhiparkuuri läbisid meie sportlastest vigadeta Jaagup Kallas Colani H ja Liina Vaher Vandaalil.

Ümberhüpetel, kus takistuste kõrgusi veelgi tõsteti, tuli aga mõlemal leppida ühe mahaaetud takistusega ja tulemuseks vastavalt Kallas 4. ja Vaher 5. Selles sõidus võistles veel ka Martina Rihkrand Kuvvatil, tehes ühe vea põhisõidus ja Kallas oma teisel võistlusratsul Partos, saades lõpuprotokolli kirja kaks mahaaetud takistust. Tulemuseks Rihkrand 8., Kallas 11.
Viimane etapp enne suurt finaalvõistlust toimub 18. juulil taaskord Hiiumaal Emmastes.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 80 korda, sh täna 1)