Orissaare ähvardab pakendikonteinerid ära viia (2)

Orissaare valla ehitus- ja keskkonnanõunik Ivar Ansper teatas vallalehes, et kui pakendit ja paberit ei suudeta korrektselt sorteerida, on vald sunnitud segapakendi ning paberi- ja papikonteinerid teisaldama.

Ansper ütles, et inimestele on antud võimalus oma prügi tasuta üle anda. Konteinerite teisaldamine aga on ametniku sõnul üks võimalus panna inimesi mõtlema prügi sorteerimise vajalikkusele.
Juhul, kui pakendikonteinerid ära viiakse, tuleb inimestel hakata kogu oma prügi viima segaolmeprügi konteineritesse ja selle täiendava prügi eest tuleb juba maksta. Pakendeid saab ära anda tasuta.

Orissaaret konteineritega varustava Eesti Pakendiringluse teenindusjuht Andres Siplane ütles, et Ida-Saaremaa on tõesti üks problemaatiline koht. Siplase sõnul võib Orissaares pakendikonteinerite sisu rikkumist esile kutsuda avatud kaanega konteinerite kasutamine.
”Neisse on pandud isegi kasukaid,” rääkis Siplane. Esimese sammuna pannakse Siplase sõnul konteinerite kaaned tabadega lukku, et lahti jääks vaid pakendi sisestamiseks mõeldud ava, ja paigaldatakse sildid. Alles siis hakatakse mõtlema konteinerite teisaldamisele.

Kavandi seltsi juhatuse esimees Krista Riik, kes on külas endale ”prügikolli” ameti võtnud, ütles, et tema meelest ei ole prügi sorteerimisega probleeme märgata. Kavandi külas toimub konteinerite juures lausa naabrivalve. Orissaare alevikuski näib sorteerimine hästi toimivat, rääkis Riik.

”Omad inimesed on hoolikad sorteerijad, kuid just väljast tulnud inimesed võivad konteinerite sisu rikkuda,” ütles Riik. Ka Ansper avaldas arvamust, et mitmed konteinerid võisid olla rikutud Saaremaale tulnud jaaniliste poolt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)