Kukkuvad puud tekitavad Kõljalas tüli (1)

Kukkuvad puud tekitavad Kõljalas tüli

LÄKS NAGU SAUNAAKEN: Kõljalas purunes allakukkunud oksa tõttu autoaken, taustal on näha aasta eest samas kohas alla kukkunud puu tüve.

Neljapäevase tormi ajal Kõljalas murdunud puuoks lõhkus auto tagaklaasi. Autoomaniku sõnul oleks vald pidanud ohtlikud puud juba ammu maha võtma.

“Vald võiks täita oma lubadusi,” ütles Jaanis Kiudorv, märkides, et Tiit Rettau on lubanud puud juba mitu kuud tagasi maha võtta, kuid midagi pole toimunud.
Pihtla valla majandusspetsialist Tiit Rettau ütles, et kõnealuste puude mahavõtmine on plaanis kohe, kui vallavalitsus puhkuselt naaseb, seega augustikuus, varem lihtsalt polnud aega.

Halb läbisaamine vallaga

Kõljala külas elava Jaanis Kiudorvi sõnul on ta kahe seal veedetud aasta jooksul pidanud vallaga vaidlusi aia ääres hoovi poole kalduvate puude eemaldamise osas. Neljapäeval oma Mazda 626-e purunenud klaasi nähes võttis ta kohe kõne vallavanemale, kes aga Kiudorvi sõnul teda ära ei kuulanud ja toru hargile viskas.

Pihtla vallavanem Tõnu Hütt ütles, et ta ei ole kohustatud rääkima inimesega, kes teda telefonis otse sõimab.
“See noorhärra õppigu kõigepealt käituma. Ta on jõudnud kaks aastat siin elada, aga lõuata oskab ta hästi,” rääkis vallavanem.

Elaniku sõnul asuvad ohtlikud puud valla ja Kõljala mõisa piiril. Nii vald kui mõisnik on lubanud kaebajal endal puud maha võtta, kui ta soovib.
Kiudorvi sõnul võiks ta seda ka teha, kui vald muretseks vastava tehnika. Arvestades, et puude maha võtmiseks läheb vaja ka tõstukit, võib tööde maksumuseks kujuneda ligi 6000 krooni või enamgi, usub mees.

Vald vabatahtlikult kahju ei korva

Kiudorv prognoosis, et auto klaas võib talle maksma minna vähemalt 2000 krooni. Vallavanem Hütt ütles, et vabatahtlikult vald seda kinni maksma ei hakka. Rettau oli arvamusel, et kui juhtunu oli valla süü, siis tuleb ka kahjud kanda.

Omaniku sõnul parkis ta auto ohtlike puude alla hiljuti, kuna tavapärases kohas pidid algama haljastustööd.
Hüti sõnul tormi ajal oksi ikka lendab, see on normaalne ja inimesed peaksid sellega arvestama.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 73 korda, sh täna 1)